За загальноприйнятою думкою, мозок отримує інформацію з навколишнього світу, після чого переробляє її та приймає рішення. За оцінками вчених, ємність мозку (кількість даних, яку може зберігати мозок, подібно до комп’ютера) становить близько 15 трильйонів. Але деякі дослідники вважають, що насправді свідомість існує незалежно від мозку. Гіпотеза, за якою механізми діяльності мозку приводить в дію якийсь «психічний принцип», що розташований поза людиною, була запропонована австралійським нейрофізіологом, лауреатом Нобелівської премії з фізіології та медицини Е. Д. Керью в 1978 році на XVI Всесвітньому філософському конгресі.
Мозок людини як і раніше залишається для нас найбільшою загадкою. Фото: morguefile.comПідстав для такої гіпотези було більш ніж достатньо. Медицині відомо багато випадків, коли людина й далі жила навіть без значної частини свого головного мозку. Пояснити таке явище з позиції звичайних понять вкрай складно.
Раніше, відомий хірург, професор В. Ф. Войно-Ясенецький у своїй книзі «Про дух, душу й тіло» писав: «Душа виступає за межі мозку, визначаючи його діяльність і все наше буття… Мозок працює як комутатор, приймаючи сигнали і передаючи їх абонентам».
повністю