Кримська кампанія армії Веллінгтона

Aug 06, 2008 12:47

 

«Пригоди королівського стрілка Шарпа» - так називався в російському прокаті серіал про участь британської армії у наполеонівських війнах. У нас він не йшов, здається, і шкода, зокрема тому, що добра половина цього серіалу знімалася не деінде, а власне в Україні. Кіно і попри те хороше, в міру героїчне і дотепне, до того ж красунчик Шон Бін у ролі Шарпа зіграв таку наглу рижу морду, що аж серце тішиться.

Втім, випадково побачивши в титрах, що фільм знятий «in the Ukraine» (ну так, артикль у них трохи підгуляв), я вже не змогла від того відкараскатись і спробувала дізнатись, де ж саме зависала в Криму британська армія, і як її, сердешній, в нас велося.



Отже, спершу, знайома натура. Резиденція генерала Веллінгтона. Природно, Лівадійський палац.  А власне, Італійський дворик. Слід сказати, що генерал та його почет непогано вписуються в інтер’єр.



Теж знайома місцинка. Форт Сьюдад Родріго в Іспанії, зайнятий британською армією. Дивовижно схожий на внутрішній двір ханського палацу в Бахчисараї.



Також Іспанія. Форт, в якому влаштували свою «малину» погані хлопці, розбійники-дезертири. Ворота ж форту дивним чином нагадують чільний в’їзд до Чуфут-Кале.




Знавці неодмінно знайдуть на екрані багато інших знайомих місць. Зокрема, Білогірськ (ліворуч) та Дімерджі (праворуч). Загалом, якщо кому хочеться побачити Португалію та північну Іспанію, далеко їхати не доведеться.

Тепер трохи про побут наших героїчних стрілків.




Бюджети телефільмів, на відміну від кіно, невеликі, а тут ішлося про історичний екшн, тож не дивина, що продюсери намагалися економити, де лише можна. На натурі, на проживанні, навіть на бідолашних акторах. Праворуч «сержант Харпер» влаштовує страйк, вимагаючи зарплати. Ліворуч «стрілки Шарпа» розкошують за екзотичною національною закускою.




Умови проживання героїв були максимально наближені до польових. Для ліпшого єднання акторів зі своїми персонажами, не інакше. Ліворуч Шарп і його стрілки відпочивають у наметі гм… червоноармійського зразка. Праворуч - актори у симферопольському готелі. Як розказують очевидці, умови були трохи тойво, спартанськими. Зокрема, брак води (це ж Крим, відомо) та регулярні вимикання світла (93-ій рік, пригадуєте?). Правда продюсер, розумник, завбачливо забезпечив акторів свічками.

Герої, правда, на те і герої, аби стоїчно долати перепони і не втрачати доброго гумору. Це їм, очевидячки, вдається. Бін, зокрема, посадовив на коліно Елізабет Харлі, і, схоже, сподівається на черговий перебій у електропостачанні.




Загалом, Крим команді припав до смаку. Актори повідали, що за тутешніх умов грати практично не було потреби. Тобто, суцільний натюрель. До того ж, аборигени виявилися достатньо гостинними, а продюсери знайшли тут все, що слід - коней, каскадерів та масовку, якій, до речі, платилося аж по 30 у.о. в день. Тому, не дивина, що обидві армії - британська та наполеонівська - майже цілком укомплектовані нашими хлопцями. Праворуч - команда в обнімку з двома місцевими каскадерами.

Після завершення фільмування в Криму знімальна група перемістилася в Туреччину. Умови там уже були п’ятизіркові, але, за словами акторів, «дух пригод» актори привезли за собою власне з Криму. Справді, чого-чого, а того добра у нас не бракує :)

розумне-добре-вічне, кіно

Previous post Next post
Up