Прилуки - много муки

Jun 06, 2010 13:54

очень необычно принимать завтрак в постели полностью приготовленный А. Салат, яичница, чай. Будет еще обед. Нет, это не воскресный романтический день в честь чего-то там или просто так  Такое тоже случается, но на этот раз причина другая. Просто со вчерашнего дня я принцесса-русалочка. Только не немая, но ходить - как  в сказке - "как по кинжалам".

Read more... )

поездка отчет

Leave a comment

"благодарность" malenkov78 June 17 2010, 18:08:50 UTC
от так завжди - зробиш добое діло, а потім "вигрібаєш благодарности") Про те що це була жіноча гімназія - мені сказали місцеві мешканці, підтвердили це і в краєзнавчому музеї, а у архівних записах є дані про те, що в Прилуках жіноча гімназія дійсно була) про адресу я якось не задумувався (я не звернув на неї уваги).
А про "благодарности" - так якби не я, про цю споруду взагалі б не знали) Крім того я ж не висловлюю благодарності наприклад за Н.-Сіверський "...Саме сумне те, що собор не пав під час татаро-монгольської навали! А у 1791р. давньоруський собор розібрали, для того щоб на його місці побудувати собор у класичному стилі. Старий собор вдягнутий у барокову одежу можна було побачити на старій гравюрі за 1678р... " Це на основі гравюри можна стверджувати що то Спаський собор? А може то був Успенський, який почали будувати у 1671 році і який також був вдягнутий у барокову одежу?) Ох, скільки ж часу я втратив, щоб з"ясувати те, що мені твердили й до цього)

Reply

Re: "благодарность" queen_wolf June 17 2010, 19:42:30 UTC
Ти не ображайся, але я тут пів ПРилук опитала про жіночу гімназію , спираючих на твій сайт. Плюс, розумієш коли кожен крок для тебе страждання, коли на ступнях полопані волдирі, адреса полегшала б мої страждання. Про жіночу гімназію - так вона існувала. але та будівля - не вона. на старих фотографіях жіноча гімназія навіть і близко на ту будівлю не схожу. на форумах можна багато про що дізнатися ;) Тільки не розумію чому в краєзнавчому музеї про неї сказали що то жіноча гімназія.

Reply

Re: "благодарность" malenkov78 June 18 2010, 04:48:17 UTC
Це типу отут фотки? http://www.tury.net.ua/priluki/foto_priluki_old.html
Але там нічого толком і не видно) можливо фото з іншого боку? тим більше там ще є фото прогімназії. А можливо була ще й приватна гімназія? Хто-зна, для мене це не принципово - просто люди сказали) І не одна людина.
А з приводу мозолів - знаєш українське прислів"я коли горе ногам?) Як можна планувати мандрувку і не планувати взкття?)

Reply

Re: "благодарность" queen_wolf June 18 2010, 10:15:39 UTC
нє. на іншому сайті.
прислівя не знаю. взуття було більш меньш нормальне. але старе, на це я увагу не звернула.
а синагогу бачив? :)

Reply

Re: "благодарность" malenkov78 June 18 2010, 13:38:10 UTC
На старих фото бачив http://priluki.info/foto/1206, але спеціально не шукав. Купола на ній я думаю вже немає, а без купола після радянських реконструкцій вона мабуть нічого цікавого з себе не представляє

Reply

Re: "благодарность" queen_wolf June 18 2010, 10:21:35 UTC
доречі, а ти шо інформацію для путівників і з інету також береш?

Reply

Re: "благодарность" malenkov78 June 18 2010, 13:44:22 UTC
Корінці беру, потім все перевіряю. Об"єкти легше знайти і інеті. Але беру я інформацію для себе, а в путівники пишу сам) Я навіть до себе на сайт чужого ніколи не поставлю, а то в путівник запхну) Наприклад, інфо про Спаський собор у Н.-Сіверському (що його розібрали у 1791 році) я знайшов лише у тебе на сайті. Але в путівник я такої інфи не давав)

Reply

Re: "благодарность" malenkov78 June 18 2010, 13:45:10 UTC
80% інформації по Київщині і Черкащині було з книжок

Reply

Re: "благодарность" queen_wolf June 18 2010, 16:55:02 UTC
ну я користуюся різною літературою.
ну так а що саме тебе засмучує в тому що спаський собор розібрали і на його місці возвели інший спасо-преображенський? ?:)

Reply

Re: "благодарность" malenkov78 June 18 2010, 16:57:59 UTC
А те, що вірогідність такої версії дуже низька, й у жодному історичному джерелі я її не зустрічав. У сучасному Спасо-Пребраженському соборі знаходяться відкриті частини фундаментів і стін давньоруського собору, але знайшли їх вже у ХХ столітті.

Reply

Re: "благодарность" queen_wolf June 18 2010, 17:03:34 UTC
ну значить погано шукав раз не знайшов, чи ти вважаєш що я вигадала?
давньоруський собор набув бароккового вигляду при настоятелі Михайлі Лежайському. взагалі при ньому багато яких розбудов та побудов було. в кінці кінців монастирський ансамбль набув барокового вигляду. ну а у 1791р рзібрали і за проектом Кваренгі звели новий - у класичному стилі.

Reply

Re: "благодарность" malenkov78 June 19 2010, 21:57:35 UTC
Ну тоді сорі! Може й погано шукав) Але мене це за великим рахунком не цікавило. А тепер зацікавило)
Порився і знайшов фахову статтю "ПАМ'ЯТКИ НОВГОРОД-СІВЕРСЬКОГО ПОДЕСЕННЯ ІХ-ХІІІ СТ." Людмила ЯСНОВСЬКА Чернігівський державний педагогічний університет імені Тараса Шевченка Кафедра археології та історії України. Вона підтверджує що на гравюрі 1678 року дійсно зображено Спаський собор.

Reply

Re: "благодарность" queen_wolf June 18 2010, 17:00:15 UTC
з приводу успенського то не міг бути успенський собор. бо його заклали у остіннай чверті 17 ст, а будувати почали у 1721р. раз. по друге. гравюра була в книзі, яку видали при монастирі. і старий спасо-преображенский собор мав 7 верхів, а у успенського не 7. все написано та описано в книжках. путівниками я не користуюся.
так а шо ти вкінці кінців зясував? :)

Reply

Re: "благодарность" malenkov78 June 18 2010, 17:27:22 UTC
З"ясував що документальних свідчень про існування Спаського собору у 18 столітті немає жодних. Більшість праць (якщо це взагалі можна назвати історичними працями) вказують на те, що собор частково був зруйнований у 1239-1240 роках і після цього його ніхто не відновлював. Роки його повної руйнації невідомі. Про його відбудову чи реконструкцію немає жодних відомостей.
Крім того, якщо керуватись чистою логікою - руйнування давньоруського собору наприкінці 18 століття - це нонсенс. Його б просто добудували, чи перебудували. Такого не відбувалося в жодному місті. Тим більше для того, щоб збудувати новий собор за непристосованим до місцевості проектом Кварнегі, який ніколи у Новнороді-Сіверському навіть не бував) Новий собор будували в авральному порядку місцеві купці та шабашники. Хто б їм дозволив руйнувати давньоруську святиню?
Хоча можливо ти маєш якісь конкретні матеріали?

Reply

Re: "благодарность" queen_wolf June 19 2010, 06:12:25 UTC
>Хоча можливо ти маєш якісь конкретні матеріали?
Та ні, як ти мыг подумати? ;) я так - з космосу даны беру :)

Reply

Re: "благодарность" malenkov78 June 19 2010, 21:07:25 UTC
Ну ради Бога) Якщо це така таємниця, то нехай буде з космосу)
А конкретні - це типу там то написано що Спаський собор зруйнували у такому то році (або столітті). А гравюра 17 століття - це не конкретно.

Reply


Leave a comment

Up