очень необычно принимать завтрак в постели полностью приготовленный А. Салат, яичница, чай. Будет еще обед. Нет, это не воскресный романтический день в честь чего-то там или просто так Такое тоже случается, но на этот раз причина другая. Просто со вчерашнего дня я принцесса-русалочка. Только не немая, но ходить - как в сказке - "как по кинжалам".
(
Read more... )
А про "благодарности" - так якби не я, про цю споруду взагалі б не знали) Крім того я ж не висловлюю благодарності наприклад за Н.-Сіверський "...Саме сумне те, що собор не пав під час татаро-монгольської навали! А у 1791р. давньоруський собор розібрали, для того щоб на його місці побудувати собор у класичному стилі. Старий собор вдягнутий у барокову одежу можна було побачити на старій гравюрі за 1678р... " Це на основі гравюри можна стверджувати що то Спаський собор? А може то був Успенський, який почали будувати у 1671 році і який також був вдягнутий у барокову одежу?) Ох, скільки ж часу я втратив, щоб з"ясувати те, що мені твердили й до цього)
Reply
Reply
Але там нічого толком і не видно) можливо фото з іншого боку? тим більше там ще є фото прогімназії. А можливо була ще й приватна гімназія? Хто-зна, для мене це не принципово - просто люди сказали) І не одна людина.
А з приводу мозолів - знаєш українське прислів"я коли горе ногам?) Як можна планувати мандрувку і не планувати взкття?)
Reply
прислівя не знаю. взуття було більш меньш нормальне. але старе, на це я увагу не звернула.
а синагогу бачив? :)
Reply
Reply
Reply
Reply
Reply
ну так а що саме тебе засмучує в тому що спаський собор розібрали і на його місці возвели інший спасо-преображенський? ?:)
Reply
Reply
давньоруський собор набув бароккового вигляду при настоятелі Михайлі Лежайському. взагалі при ньому багато яких розбудов та побудов було. в кінці кінців монастирський ансамбль набув барокового вигляду. ну а у 1791р рзібрали і за проектом Кваренгі звели новий - у класичному стилі.
Reply
Порився і знайшов фахову статтю "ПАМ'ЯТКИ НОВГОРОД-СІВЕРСЬКОГО ПОДЕСЕННЯ ІХ-ХІІІ СТ." Людмила ЯСНОВСЬКА Чернігівський державний педагогічний університет імені Тараса Шевченка Кафедра археології та історії України. Вона підтверджує що на гравюрі 1678 року дійсно зображено Спаський собор.
Reply
так а шо ти вкінці кінців зясував? :)
Reply
Крім того, якщо керуватись чистою логікою - руйнування давньоруського собору наприкінці 18 століття - це нонсенс. Його б просто добудували, чи перебудували. Такого не відбувалося в жодному місті. Тим більше для того, щоб збудувати новий собор за непристосованим до місцевості проектом Кварнегі, який ніколи у Новнороді-Сіверському навіть не бував) Новий собор будували в авральному порядку місцеві купці та шабашники. Хто б їм дозволив руйнувати давньоруську святиню?
Хоча можливо ти маєш якісь конкретні матеріали?
Reply
Та ні, як ти мыг подумати? ;) я так - з космосу даны беру :)
Reply
А конкретні - це типу там то написано що Спаський собор зруйнували у такому то році (або столітті). А гравюра 17 століття - це не конкретно.
Reply
Leave a comment