Народ, йдемо вареники їсти )))?

Mar 16, 2013 10:58

запрошуємо на «Козацьку Масляну» в «Мамаєву Слободу»!
З нагоди свята українського вареника з сиром, як головної страви на Масляну по обох берегах Дніпра, господинями «Мамаєвої Слободи» було виліплено понад 10 000 вареників із солоним та солодким сиром!
Крім відтворення давнього українського обряду «Колодія» на слобідському ярмарковому майдані вже традиційно відбудуться командні змагання на найшвидше поїдання українських вареників із сиром та російських «блінов».
Дружні змагання відбудуться під козацьким гаслом: «Вареники чи Бліни»?

Початок заходів як 16 так і 17 березня 2013 року о 12-00.

Вареники - обрядова страва давніх українців, яка дійшла до нас, напевне, з часів «трипільської культури». Молодий місяць символізував собою жіноче начало, а вареник був його уособленням. З появою на небі молодого місяця наші прадіди конче мусили помолитись, аби щастило цілий місяць. Аби місяць сприяв добробуту людей, йому робили дарунок у вигляді вареників. Начинка вареників символізувала собою вагітну жінку, а відтак, продовження роду. Наприклад, вареники, начинені пшоняною кашею, сприймались прадідами як символ майбутнього врожаю; начинка з грибів сприяла чоловічій силі, з риби - жіночій; вареники, начинені посічененими вареними курячими яйцями та зеленню, наділялися великою життєтворчою силою; вареники з маком уособлювали багатоманітність світів та зоряного світу; вареники з вишнями або дикими черешнями вважались чарівними... Особливе ж місце займали вареники з сиром, адже сир - це є продукт переробки молока, а молоко в уявленнях наших прадідів було символом примноження та достатку.

http://mamajeva-sloboda.ua/news.php?id=614

традиции, моє рідне

Previous post Next post
Up