Проект закону "Про державну підтримку Української Спільноти за кордоном"

Feb 12, 2010 01:36

to English-speakers: democracy in action :) :) :) a member of Ukraine's Verkhovna Rada (Parliament) posted solicitation for comments on her blog on a popular newspaper site - comments on a draft law "On support to Ukrainian community abroad". to say it's a very rough draft is to understate it. so I commented. sorry, no time to translate... just one ( Read more... )

Leave a comment

ferike February 12 2010, 20:44:05 UTC
думаю, "українець" у цьому законопроекті вживається не в "етнічному" значенні, а в політичному.

Reply

prosector February 12 2010, 22:23:19 UTC
в тому то і прикол, що вони не можуть визначиитися, у якому сенсі вживати: діаспора (негромадяни) описана терміном "закордонні українці" (етнічне), а громадяни України за кордоном описані терміном "українці за кордоном" (політичне).

політкоретність і новомова (новояз) = зло. нація - це нація, і націоналізм буває тільки етнічний (т.зв. "білий націоналізм" - базованій на расі - вигадка американців, які мають змішане походження, тому їм якось не виходить мати в одній особі ірландсько-шотландського чи німецько-італійського націоналіста; тому деякі це й називають расиалізм, а не націоналізм). викривляють поняття, й інших до цього підштовхують, з їхньою "політичною нацією".

Reply

ferike February 12 2010, 22:38:31 UTC
А мені здалося, що в обох випадках "українець" - це поняття політичне. просто для "українців за кордоном" ознака приналежності - паспорт, а для "закордонних українців" - самоідентифікація.

Думаю, членом діаспори теоретично може бути людина, яка не є етнічним українцем, але має українську самосвідомість.

Reply

prosector February 13 2010, 00:08:06 UTC
так, ти мене примушуєш цитувати вікіпедію :)
http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D1%96%D0%B0%D1%81%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%B0
"будь-яке представництво етнічних одиниць за межами материнського етнічного регіону, котрі усвідомлюють свою генетичну або духовну з ним єдність." (виділення моє ( ... )

Reply

ferike February 13 2010, 10:00:20 UTC
"справа в тому, що раніше ВСІ вживали терміни "нація", "діаспора" і т.п. виключно у зв"язку з етнічним походженням, але оскільки така фігня серйозно заважає ґлобалізації, "нація" стала політичною ( ... )

Reply


Leave a comment

Up