Originally posted by
lesyaorobets at
Як за 25 грн./місяць можна змінити країнуДля мене одним з головних показників бажання суспільства до змін є готовність ці зміни фінансувати.
Можна до безпам’ятства лайкати і перепощувати в соціальних медіа гострі політичні матеріали або до мозолів на пальцях воювати за світле майбутнє в коментах під ними. Можна голосно кричати про «якість» доріг/освіти/медицини/ЖКГ..
Проте все це, як на мене, є більше спробою самореалізації (в гіршому випадку - самолюбуванням), аніж зрілим бажанням, а головне - готовністю насправді щось для країни робити.
Зовсім інша справа, коли йдеться про гроші, навіть достатньо невеликі, але такі, що дістаєш з кишені і даєш на конкретну справу. Чи не є для нашого середовища (думаючих громадян) дивним, що 99% громадських проектів фінансується іноземними донорами?
Зрозумійте мене правильно, я на відміну від своїх колег не бачу в цьому загроз національній безпеці :). Загрозою є те, що іноземців нормальне майбутнє України хвилює більше, ніж власне нас самих. І це загроза внутрішня, а не зовнішня.
Візьмемо для прикладу два проекти, які, як на мене, несуть в собі величезний потенціал змін в Україні:
Наші гроші - сайт на якому професійні журналісти розслідують документально та показують нам, хто саме і скільки саме вкрав наших податків через махінації з державними закупівлями. Це один з найкращих сайтів про політику, тому що сьогодні справжня українська політика не в прапорах, а в боротьбі за доступ до корита держзакупівель.
Владометр - сайт на якому Вахтанг Кіпіані з командою збирають і у доступній формі систематизують обіцянки політиків, а, головне, візуалізують їх виконання. Переконана, що допоки рівень підтримки політика не буде залежати від міри виконання ним своїх обіцянок - будь-які заміни персоналій у владі нічого не змінюватимуть.
Page «Наших Грошей» на Facebook читає 614 людей. Якби кожен з них скидався по 25 грн. на місяць, хлопці отримували б додаткових 15350 грн.! Тобто могли б спокійно посадити на зарплату двох журналістів, які б ходили по всіх прес-конференціях і щоразу запитували спікерів про конкретні факти розпилу ними державного бюджету.
Page «Владометра» на Facebook читає 1135 людей. Якби кожен з них скидався по 25 грн. на місяць, хлопці отримували додаткових 27375 грн.! Тобто могли не лише найняти ще двох людей для пресування політиків на прес-конференціях питанням про невиконання їх обіцянок, а й проводити реальні просвітницькі кампанії, покликані, пробачте, вправляти виборцю мозок.
Як людина, яка бачить політику зсередини, гарантую вам, що політики як вогню бояться підняття цих тем. Мої колеги мали на увазі наші віртуальні голосування за державну мову, проте кожного з них обливає потом від думки, що колись виборці питатимуть про вкрадені ними гроші чи не виконанні обіцянки, а не вестимуться на примітивні провокації, покликані відвернути їх увагу.
Останнє і, мабуть, найболючіше для українських патріотів. Російський аналог «Наших Грошей» -
«Роспил» - повністю фінансується за рахунок пожертв росіян. Як правило, ці пожертви не є більшими за 10 доларів, але за рахунок їх кількості проект ефективно працює.
А нам слабо?