Притчі, проповіді та пророцтва

Jun 12, 2011 18:07


"Постане багато фальшивих пророків і зведуть багатьох. І через розріст беззаконства любов багатьох охолоне" (Матвія 24:11-12)
 Вже неодноразово від людей, з якими я спілкуюся про Бога, чув ці думки. Звісно, неприємно, що чув це зокрема і від хороших і навіть найближчих друзів. Спробую передати якнайточніше цю проблему: в світі купа релігій і кожна говорить, що вона - правильна, а всі інші фальшиві. Саме це багатьох людей тримає міцно в лабетах агностицизму і відкидання всіх релігій, церков та віровчень разом узятих.

Вочевидь, це річ дуже світоглядна і для того, щоби переконати таких людей, слід спочатку зрозуміти саму логіку відмови. Така людина, як правило, просто сумнівається в тому, що "правильне" і "неправильне" взагалі існують. А якщо вони таки існують, в її очах вони не варті того, аби їх шукати чи розрізняти.

По-перше, звернуся до магазинної метафори. Припустімо, вам потрібен соус. В супермаркеті стоять декілька пачок різних марок і на кожному написано, що в ньому найнатуральніший склад, що він найсмачніший і найкорисніший. Чи це означає, що вони всі рівною мірою шкідливі просто тому, що їх багато? Вочевидь серед них буде той, який дійсно є найнатуральнішим і той, у якому найбільше хімії. І дізнатися, який із них який, важко, доки ви не спробуєте.
По-друге, поставте себе на місце диявола. Уявіть, що вам треба боротися із послідовниками вашого найгіршого ворога - Бога. Чи станете ви уникати Церкви? Чи не спробуєте ви її розколоти і наповнити єресями? Чи не забажаєте її очолити? І якщо всього цього виявиться замало, чи не створите ви альтернативні церкви, аби відволікати увагу людей чи навіть дискредитувати їх віру в їх же очах через фанатиків та сектантів?
По-третє, чи варто взагалі шукати Бога? На це вже давно відповів математик Блез Паскаль, обгрунтувавши раціональність віри. Якщо навіть Бога немає, ви мало що втрачаєте, увірувавши. Якщо Він є і ви не вірите, на вас чекає пекло.

Отже, я веду до того, що:
1). "Правильне" (чи хоча б навіть "більш правильне") існує.
2). В особистих інтересах кожної людини це "правильне" шукати.
3). Наявність купи речей, які стоять поруч із "правильним" чи являються нам під його видом - це природа речей в нашому грішному світі, інакше бути не може, а тому хай цей факт не стає приводом сумніватися в Божій любові до людини.

постмодерн, релігія, філософія

Previous post Next post
Up