Політична революція стає реальною, коли одна - менша - соціяльна група має доступ до всіх можливих благ (у тому числі й культури у вузькому розумінні цього слова) і зосереджує в своїй власності всі економічні потужності, а друга - набагато більша - соціяльна група зубожіє до стану пролетаріяту (тобто змушена заради виживання продавати свій труд за мінімальну платню без жодних контрактів, які б регулювали трудові відносини між господарем і трудівником, фактично, між паном і рабом). Оце найголовніша причина політичної революції, а не "знецінення традиційної культури" в очах мас.т Для марксистів культура є так званою "надбудовою", яка увінчує "базис" - економіку. Без задоволення економічних потреб масової людини, жодні розмови про культуру не мають сенсу. Тому "культур-марксисти", "неомарксисти", "франфурктська школа" не є марксистами, а є різновидом буржуазної ідеології, про що переконливо писали ще в СССР. Буржуазія шукає шляхи сублімації напруження соціяльного, расового, національного, підкидаючи будь-які "радикально-культурні" ідеї та теорії, штибу "мультикультуралізму", "визволення меншин", "інформаційного" або "постіндустрійного" суспільства тощо, аби відвести очі людей від їхніх реальних проблем, від знецінення грошей, дорожчання життя, надмірної експлуатації, кредитно-іпотечної кабали та такого іншого.
Я просто не володію іншою риторикою, крім марксистської. До того ж, багато що в марксизмі є слушним, особливо щодо ситуації в сучасній Україні. Буржуазія - це термін, який означає групу людей, у власності яких знаходяться засоби виробництва і які використовують найману працю, отримаючі від цих засобів прибуток. Засоби виробництва, зрозуміло, в широкому сенсі, не тільки промислові підприємства. Банк, телеканал, інтернет-"стартап" - це теж засоби виробництва, які приносять прибуток своїм власникам.
Для марксистів культура є так званою "надбудовою", яка увінчує "базис" - економіку. Без задоволення економічних потреб масової людини, жодні розмови про культуру не мають сенсу. Тому "культур-марксисти", "неомарксисти", "франфурктська школа" не є марксистами, а є різновидом буржуазної ідеології, про що переконливо писали ще в СССР. Буржуазія шукає шляхи сублімації напруження соціяльного, расового, національного, підкидаючи будь-які "радикально-культурні" ідеї та теорії, штибу "мультикультуралізму", "визволення меншин", "інформаційного" або "постіндустрійного" суспільства тощо, аби відвести очі людей від їхніх реальних проблем, від знецінення грошей, дорожчання життя, надмірної експлуатації, кредитно-іпотечної кабали та такого іншого.
Reply
У меня впечатление, что тебе просто нравится перечить.
Reply
До того ж, багато що в марксизмі є слушним, особливо щодо ситуації в сучасній Україні.
Буржуазія - це термін, який означає групу людей, у власності яких знаходяться засоби виробництва і які використовують найману працю, отримаючі від цих засобів прибуток. Засоби виробництва, зрозуміло, в широкому сенсі, не тільки промислові підприємства. Банк, телеканал, інтернет-"стартап" - це теж засоби виробництва, які приносять прибуток своїм власникам.
Reply
Leave a comment