Мене дивує здатність деяких людей захоплюватися всяким лайном. Будь моя воля, я б взяв цього старого п*дора Савенко чи Саєнко та відправив у післявоєнну совдепію, щоб він там залишився навічно і сповна насолодився б "чесними та простими" людьми-"титанами".
Он прав во многом. Хотя, действительно, глядя из нашего сегодня то время кажется "вонючим". "Титанов" не было, но было много интересных личностей, ученых, интеллигенции, тех, что по недосмотру не были уничтожены, остатки "бывших" или их дети, сохранившие качества своих родителей. Да русский язык был другой! В речи - масса сравнений, идиоматических словосочетаний, поговорок и пословиц. Существовало четкое разделение на мужское и женское, как бы два лагеря были. При женщинах нельзя было произнести даже слово "попа" или "попка". Я застал еще то время, когда мужчины были толстой кости, крепкими, поджарыми, мускулистыми (без каких-либо качаний), потому что физическое здоровье народа уходило постепенно, с большим отставанием после отрицательного эффекта. Мужчины сохраняли мужские качества - они говорили о политике! А не пиздели, как сейчас, вместе с бабами на бытовые темы. Не было ТВ и уж, конечно, не было средств связи (мобильный телефон). Мужчины превратились в каких-то тренделок, сверяющих по телефону каждый свой шаг с кем-то там.
( ... )
Мене ця картина зовсім не приваблює. Я не жив після війни, але з оповідань батьків знаю, що тоді був голод (його пік 1946-47 роки), злидні і тотальна кримінальщина. Діти зростали самі по собі, бо батьків повбивало на війні, а матері гарували по-чорному на заводах за мужчин. Тому діти крали, курили, бухали, займалися всякими збоченнями, жили за законами тюремної спільноти. На вищу освіту ніхто з них і не сподівався, бо вона тоді була платною. Єдиним щасливим виходом бачився вступ до військового училища. А що могли дорослі обговорювати з політики? "Мудру політику товариша Сталіна"? Велике щастя! До якої інформації був доступ - тільки до комуністичної пропаганди. На цьому тлі трофейні фільми, штибу "Тарзана", дійсно справляли враження, але власне свого якісного кіна не існувало, воно з'явилося тільки в 50-і роки. Ні, такий чудовий світ мені не потрібний. Сьогодні я роблю, що мені заманеться і, чесно кажучи, насолоджуюся свободою робити, що мені хочеться та говорити, що я вважаю за правильне (як то не пафосно звучить), тому свого часу я б
( ... )
Ты прав в оценке прошлого. До 1953 г. еще можно было и в лагерь загреметь (и детей забирали, отнимали от родителей). Всё так. Но и новые штучки я не воспринимаю, они меня раздражают. Потому что - старый.
Reply
Reply
Reply
Reply
Reply
Толькі... невымоўна здзівіла заява аб тым, што вышэйшая адукацыя была тады платнаю. Я пра гэта ніколі не чуў.
Reply
До 1956 року в СССР навчання в старших класах середньої школи і вища освіта були платними.
Reply
Reply
Leave a comment