Сенат парламенту Італії в четвер, 23 грудня ввечері, остаточно схвалив закон про урядову реформу системи державної освіти, яка викликала бурхливу громадську дискусію і хвилю протестів італійського студентства.
За цей документ, міцно пов'язаний з ім'ям нинішнього міністра освіти Італії Маріястелли Джелміні, проголосував 161 сенатор, проти висловилися 98 парламентаріїв, утрималися шестеро.
"Ця реформа буде реалізована, починаючи з майбутнього академічного року", - заявила відразу після голосування в Сенаті Джелміні.
Реформа Джелміні була схвалена Сенатом, навіть незважаючи на те, що між різними статтями закону є явні протиріччя.
Представники правлячої більшості заявили в зв'язку з цим, що текст закону пізніше буде скоректовано. Крім того, парламентаріям доведеться ще прийняти близько 50 декретів, без яких реалізація реформи неможлива.
Урядова реформа викликала справжню хвилю студентських маніфестацій на Апеннінах. Студенти, ліцеїсти, молоді викладачі та наукові співробітники протестували, перш за все, проти скорочення державних витрат на освіту, що може призвести до подальшого падіння її якості і повної відсутності перспектив для працевлаштування дипломованих фахівців.
Студентські акції протесту, що почалися ще у вересні, не раз виливалися в масові безлади і зіткнення з поліцією.
Найбільш серйозні з них відбулися 14 грудня під час багатотисячної маніфестації в Римі, яка була приурочена до голосування в парламенті з питання про довіру уряду Сільвіо Берлусконі.
Тоді в результаті зіткнень між маніфестантами і силами з охорони правопорядку було поранено близько ста людей, понад 40 осіб було заарештовано. Збиток, нанесений Риму в цей день, досяг майже 10 мільйонів євро.
Напередодні остаточного схвалення закону Сенатом у Римі вкотре відбулася багатотисячна маніфестація протесту, яка, проте, пройшла мирно, без будь-яких ексцесів.
Читати новину на профспілковому сайті >>>