Nov 29, 2017 22:47
Ярослав Заблоцький, стоматолог, Львів, про ціни та цінності:
- Я не знайшов у США жодної клініки, подібної до тої, що я зробив у Львові. Уявіть собі! Я три роки тому був у Лондоні і також не знайшов такої ж клініки, як у Львові на Коперника чи у Києві на Новогоспітальній. Ми збиралися відкривати клініку в Лондоні, але Brexit завадив. Я дивився на європейські книжки про стоматологію і зробив за ними клініку. Я думав, що там намальована реальність, а то була мрія Європи, яку я реалізував, а потім піднімав рівень усе вище.
Зробити те, чого ніхто раніше до тебе не зробив - це було точкою відліку чи орієнтиром. Це сьогодні про мене кажуть, що я маю дуже добру бізнес-інтуїцію, що я знаю, як це повинно бути. На думку шведсько-українського клубу Develop Your Business, на думку Михайла Винницького з Києво-Могилянської бізнес-школи, в нас сервіс номер один в Україні. Тому мене запросили читати лекції про сервіс для компанії Porsche. Коли вони почали говорити, який у нас сервіс, я довго не міг зрозуміти, про що вони, бо я працюю не з сервісом, а з людьми.
Вони вважають, що сервіс - це моє ставлення до пацієнтів не як до клієнтів, а як до людей, які в силу обставин стали пацієнтами. Те, що я розумію людей, які до мене приходять, збоку виглядає як сервіс, бо я навчаю весь свій персонал робити саме так.
Консультація дитячого стоматолога в нас коштує 400 грн., моя - 1000.
Батьки повинні чистити зуби дітям майже до 12 році, воні і самі це можуть робити, але дочищати повинні батьки.
Зуби треба чистити хоча би два рази на день, а якщо можете - після кожного прийому їжі. Якщо ви дасте дитині у Швеції цукерку дорогою до школи, вона спочатку прийде туди, з’їсть цукерку, а потім одразу почистить зуби. Бо вона має свою зубну щітку та умивальник у школі. Шведи не люблять платити стоматологам, вони люблять ці гроші, які українці видають на стоматологів, витрачати на щось інше.
Якщо в Німеччині три мільйони повністю беззубих людей, то в Україні не менше ніж п’ять мільйонів. Мій приятель і колега Мирон Угрин зараз допомагає українським військовим, і за його даними, майже всі вояки наполовину беззубі. Причина в тому, що вони не вміють чистити зуби. Тут мені спадає на думку мій друг, вісімдесятирічний професор із Франції, який носить зубну щітку в кишені й застосовує, щойно відчуває в цьому потребу. Він не хоче платити стоматологам, він їх боїться, як кожна нормальна людина. Він знає, що чистити зуби набагато легше та приємніше, аніж терпіти біль.
права пацієнтів,
медичне право,
права потребителей защита прав