Oct 13, 2017 14:39
Через заборгованість за спожиті комунальні послуги постачальник може відключити послуги українцям тільки в судовому порядку. Відключати холодну питну воду законодавство забороняє. Обмежень на виїзд за кордон для боржника немає.
Відключенню боржника від послуг газо- і гарячого водопостачання повинно передувати письмове повідомлення про таку можливість - не менше, ніж за три доби. Якщо ж на момент відключення борг погашений, то відключення не повинно відбутися. При цьому юрист підкреслив, що представники постачальника послуг не мають права ламати двері боржнику, що чинить опір - вони можуть діяти тільки через суд.
«Воду холодну, питну, відключати законодавство забороняє. Причому відключати від інших послуг можна тільки безпосередньо самого боржника. Якщо у надавача послуги немає технічної можливості - боржник не відкрив двері, не пустив його в квартиру, перешкоджає, - часто вдається до відключення або всього стояка, або всього під’їзду, або всього будинку, таким чином, шантажує людей. Це є незаконним», - пояснив експерт.
Крім того, такі діі комунальників підлягають оскарженню в суді, якщо в добровільному порядку вони не спромоглися усунути перешкоди у користуванні надаваними послугами із стягненням завданоі шкоди споживачу.
«Маючи борг за комуналку, за кордон виїхати можна, ніхто не має права перешкоджати вам в цьому. Обмеження може бути накладено тільки на стадії виконання самого судового рішення», - додав експерт.
Нагадаємо, в Україні запрацювали приватні виконавці, які займуться боргами українців. Почнуть з банківських кредитів, але правозахисники побоюються, що дійдуть і до комунальних боржників. Тим більше, що коли на носу новий опалювальний сезон.
до судебное урегулирование споров,
договірна та претензійна робота