Leave a comment

Re: Vy "Hail Hitler" po utram ili tol'ko vecherom orette:-)? kamen_jahr April 16 2008, 13:15:57 UTC
"чому ж.
Цілком логічно, що в Україні не може бути корінного населення не українців. Бо корінне населення = українці."
Erunda kakajato;-))
Dazhe tut takogo ne utverzhdajut
http://www.etno.iatp.org.ua/glossary/n.html
"Народи корінні - народи, які проживають у багатоетнічних суспільствах незалежних країн і є нащадками тих, хто населяв країну або географічну область, частиною якої є дана країна, в період її завоювання або колонізації або в період встановлення існуючих державних кордонів. Суттєвою характеристикою народів корінних є також і те, що вони, незалежно від правового стану, зберігають деякі або всі свої соціальні, економічні, культурні і політичні інститути. Обов'язковою ознакою приналежності до народів корінних є самоусвідомлення самих народів як корінних на даній території.

Названі характеристики, критерії і ознаки народів корінних не досить чіткі, оскільки в історичному плані дуже важко знайти ті племена, ті народи, які першими освоїли ту чи ту територію.

Адже практично в усіх випадках виявляється, що у кожного народу на відповідній території були якісь попередники. Тому і поняття народи корінні має відносний характер. Воно застосовується насамперед до відсталих у своєму розвитку народів і вживається в правовому, міжнародно-правовому, історичному, етнографічному, етносоціологічному та деяких інших аспектах. Зокрема, 1957 p. була прийнята міжнародна Конвенція про корінне та інше населення, що веде племінний спосіб життя. Вона була спрямована на захист цих народів від асиміляції, на захист їхньої самобутності, на збереження і розвиток їх культури, мови, релігії.

1989 р., у Женеві, Міжнародна організація праці прийняла новий документ - Конвенцію про корінні народи і народи, що ведуть племінний спосіб життя в незалежних державах, який переглянув і розвинув деякі положення попереднього документа.

Поряд з поняттям "народи корінні" в останні роки на території колишнього СРСР досить широко розповсюдилися терміни "корінні жителі", "корінне населення". Вони мають ще загальний характер і застосовуються переважно як категорія, що дозволяє протипоставити себе категорії "приїжджих", "мігрантів". Проте конкретні ситуації бувають дуже заплутаними і ці терміни не тільки не сприяють проясненню справи, а навпаки, ще більше її заплутують. Наприклад, з огляду на вкоріненість, тобто тривалості життя в даній місцевості самої людини і її предків, вона може бути більш "корінною", ніж людина, що належить до корінного народу. Скажімо, українська сім'я, що прожила в Сибіру з часів столипінської реформи, а тепер переселилася в Україну і єврейська сім'я, що проживає тут в десятому поколінні. У такому контексті з'ясовування, хто "корінний", а хто "некорінний" свідчить лише про напругу в міжетнічних стосунках.

Микола Шульга "

Reply


Leave a comment

Up