PR

Oct 17, 2011 09:11

Знайшов цікавий сайт http://www.mojapolis.pl/web/guest/wskazniki
Візуалізація різних статистичних даних по Польщі. Те, що я роблю вручну.
Ось деякі з них

Частка нац. меншин у населенні 2002. Чітко видно ареали німців, сілезців, білорусів, українців, литовців.

Read more... )

poland, unemployment, natural growth, ethnic structure, education

Leave a comment

zig_master October 17 2011, 10:25:53 UTC
Як і на всіх знімечених землях слов'ян, власне німців-переселенців там був великий відсоток, без якого германізація б не трапилася. У католико-протестантських війнах 16-17ст гинула БІЛЬШІСТЬ населення, і певні землі колонізувалися фактично заново. Це стосується не стільки Чехії, як Полаб'я, але Чехії так само.

Крім того, процеси "чехізації" були запущені ще на початку 19ст, але загалом німецька більшість у середині 20ст проживала на тій же території, що і у середині 19ст, при чому дисперсне розселення було дуже незначним.

Крім того, німці в Чехії жили переважно в горах, а чехи - в долинах. Тобто, мовні спільноти остаточно сформувалися в залежності від способу ведення господарства у феодальні часи.

Так що якщо серед чеських німців і було багато знімечених чехів, вони про своє чеське коріння до 20ст здебільш встигли забути.

А от Шльонськ був знімечений переважно на початку 19ст - після середини століття асиміляційні процеси дуже різко сповільнилися. І багато "німців" тем реально мали пам'ятати про своє слов'янське коріння. Але більшість німців-переселенців після 1945 були саме з Шльонську (зокрема Вроцлав виїхав майже весь і це докуменьтально підтверждено), а найсхідніші німці Шльонську (за логікою асимілянти останньої хвилі) - тзв "опільські німці", яких у 1945 не виселили, досі, по прошестю 2/3 сторіччя, лишаються саме німцями у цілковито польському оточенні.

Reply


Leave a comment

Up