Феноменально. Особливо вразив стрибок між 1863 і 1885. Якщо врубити трохи софістики, то можна провести паралелі з народжуваністю та відчуттям особистої свободи :-)
А звідки у той період міґрації? Навпаки, у ті роки масово почали тікати з північних губерній у 3 південні та козачі області. З Великоросії на Україну тоді їхало геть мало і тільки в міста, які тоді ще були задрібні. З Білорусі їхали на Віленщину, західне Полісся та Стародубщину - це і так не Україна. Поляки їхали мало, і ті в основному до Великоросії. Малі народи ще були замалі. Звідки міґрація?
Різке зниження смертності - це, скоріше, 1830ті-1840ві, коли державну медицину та масову вакцинацію запровадили. Дивлюся, у 1851-63 питома інтенсивність росту майже така ж, як і у 1863-1885. Отже, це очевидні наслідки саме медичних, а не соціальних реформ :-)
Іще хотів спитати - а з чим пов'язаній такий феноменальний приріст у 1811-1914 на Слобожанщині? НЯЗ, українська колонізація там завершилася ще напочатку 18ст, а російська, яка там зажди була, але низька, існувала іще до української. Тобто, це був або особливо високий демографічний вибух (особливі умови для нього), або новий колонізаційний стрибок - що? Дякую :-)
До речі, міграцію великоросів до українських губерній можна легко побачити у даних перепису 1897 року по величині переважання кількості чоловічого населення над жіночим. Завтра зроблю пост на цю тему.
Я цей момент знаю Держслужбовці і військові. "Постояльці", коротше :-) Так само у ряді польских і білоруських міст можна знайти українців, але геть всі чоловіки :-) Тому у мене була думка зробити альтернативну етнічну мапку по містах лише по жіночій статі - це краще б репрезентувало, якою мовою балакали в тому чи іншому наспункті. Все ж таки "служиві люди" у житті міст брали дуже обмежену участь. Зупиняє поки брак відповідних даних по Австроугорщині
Знаю, але нема по містах/немістах, а без чол/жін сенс саме такої мапки губиться. Крім того, я не знайшов даних по повятах та жупах за межами нинішньої України (у межах колись виклали на сайті "Українська етнографія" - не знаю де взяли), а мені дуже цікаве Надсяння і Велике Закарпаття.
Особливо вразив стрибок між 1863 і 1885.
Якщо врубити трохи софістики, то можна провести паралелі з народжуваністю та відчуттям особистої свободи :-)
Reply
Там ще крім деякого збільшення народжуваності ще зіграло свою роль зниження смертності і збільшення міграційного приросту.
Reply
Різке зниження смертності - це, скоріше, 1830ті-1840ві, коли державну медицину та масову вакцинацію запровадили. Дивлюся, у 1851-63 питома інтенсивність росту майже така ж, як і у 1863-1885. Отже, це очевидні наслідки саме медичних, а не соціальних реформ :-)
Іще хотів спитати - а з чим пов'язаній такий феноменальний приріст у 1811-1914 на Слобожанщині? НЯЗ, українська колонізація там завершилася ще напочатку 18ст, а російська, яка там зажди була, але низька, існувала іще до української. Тобто, це був або особливо високий демографічний вибух (особливі умови для нього), або новий колонізаційний стрибок - що?
Дякую :-)
Reply
Reply
Завтра зроблю пост на цю тему.
Reply
Держслужбовці і військові. "Постояльці", коротше :-)
Так само у ряді польских і білоруських міст можна знайти українців, але геть всі чоловіки :-)
Тому у мене була думка зробити альтернативну етнічну мапку по містах лише по жіночій статі - це краще б репрезентувало, якою мовою балакали в тому чи іншому наспункті. Все ж таки "служиві люди" у житті міст брали дуже обмежену участь.
Зупиняє поки брак відповідних даних по Австроугорщині
Reply
http://demoscope.ru/weekly/ssp/emp_lan_97_uezd.php?reg=403
Є якийсь шаблон карти з повітовим поділом?
Дані по національностях Галичини за 1900 по повітах в принципі є, правда без поділу чол/жін.
Reply
Крім того, я не знайшов даних по повятах та жупах за межами нинішньої України (у межах колись виклали на сайті "Українська етнографія" - не знаю де взяли), а мені дуже цікаве Надсяння і Велике Закарпаття.
Reply
Здається бачив дані по кількості русинів, поляків і євреїв у містах Галичини в якійсь із цих книжок
Або Свистун "Прикарпатская Русь под владением Австрии", або Купчанко "Галичина и еи русски жители"
Але дивився давно і по діагоналі.
Перша в мене є, можу подивитись, другу треба скачувати. Доречі, у Купчанко є книга і про Закарпаття і про Буковину. Там теж може бути.
Але там точно немає нацскаду по чол-жін окремо.
Reply
Reply
Reply
Leave a comment