Пару цікавих карт з
http://www.moikrewni.pl/mapa/ Новак, найпоширеніше польське прізвище. Два чітко окреслених ареала поширення.
___
Ковальський, друге за поширеністю. Один ареал, центральна "ісконна" Польща. Аналог нашого "Шевченко" в плані популярності. Бо аналога Новак, який би був першим зі значним відривом, у нас немає.
Ще з цікавого.
Дуже виразно виділяються українські та білоруські прізвища на Підляшші. Присутні вони дисперсно і на західних землях - це нащадки переселених під час операції Вісла та полонізованих українців-білорусів, переселених з кресів. Наприклад:
Кравчук.
___
Карпюк
___
Мартинюк
___
Іванюк
___
Степанюк
___
Прогнозовано вийшло з Януковичами. Це прізвище виключно кресове, тому всі його носії на території Польщі опинилися на заході, землях одзисканих.
___
Багатенько Кучм. Основний ареал на південному заході + дисперсно на західних землях.
___
Цікаво вийшло з Фаріон. Єдиний ареал - у районах, що межують з північчю Львівської обл. Але відсутність дисперсного поширення цього прізвища на заході, вказує скоріше за все на те, що його носії там не українці, бо не були виселені.
___
Ще одне дуже поширене в Україні прізвище Бойко. Основний ареал на Холмщині (не зовсім ясне його походження) і на землях одзисканих (тут походження зрозуміле - переселенці Вісли)
___
Прізвище Жолкевський цікаве тим, що 2 райони Підкарпатського воєводства, де воно має найвищу поширеність, межують з Жовківським районом Львівської області, звідки це прізвище походить.
___
Шмідтів виявилось дуже багато, аж 5 тис. При цьому у місцях компактного проживання німців ніякої підвищенної поширеності немає. Тобто серед Шмідтів багато (думаю що більшість) поляків за самоідентифікацією. Ну а географія класична - Стара Польща і Нові Землі.
___
Майери чомусь концентруються тільки навколо ДанцігуГданську, хоча серед німців прізвище теж дуже розповсюджене (7 місце по Німеччині, Шмідт - 2)
just for lulz
Україна
Польща
Кравчук
52498
2418
Кучма
6501
1624
Ющенко
11927
20
Янукович
109
299