МІРКУВАННЯ ПРО Л.РОНА ХАББАРДА (ҐАББАРДА)

Oct 18, 2016 18:31

        Письменницький досвід Л.Рона Ґаббарда (13 березня 1911-24 січня 1986) в Україні сливе невідомий. Українська «Вікіпедія» не має гасла «Л.Рон Ґаббард», щоправда є коротка інформація про фільм «Поле битви - Земля».
        Івано-Франківське видавництво „Медіасон“ ще в 2013-2014 роках видало чотири книги творів Л.Рона Ґаббарда („Убити шпигуна“, 2013; „Мерці-вбивці“, 2014; „Велика таємниця“, 2014; „Під чорним прапором“, 2014), але ця пробна серія книг залишається рекламним ходом, який поки що не спрацьовує належним чином.
        Не знаю, в чому причина. Бо Л.Рон Ґаббард - без перебільшення одна із найяскравіших постатей американської фантастичної і пригодницької літератури 30-50 років, цілком вписується в контекст сучасного читацького сприйняття. Можливо, його контрасна діяльність у царині релігійно-містичній (повʼязане з ним створення офіційної церкви саєнтології) є до певної міри перешкодою для популяриації його творчости. Бо українські фантасти знайомі з письменницьким досвідом Л.Рона Ґаббарда. Але воліють опиратися на інших.
        Письменницькі поради Л.Рона Ґаббарда теж не дуже спрацьовують в Україні. У нас нема журналів, які б входили в кожну читацьку родину. У нас відсутній журнальний культурний простір. Він зруйнований, і відновити його не так просто, якщо сливе можливо.
        В Україні також відсутня традиція бестселерів. Продаються окремі книги більш-менш прийнятними накладами. Хоча що таке „прийнятні“ наклади в Україні,  я до кінця так і не знаю. Маємо навіть „золотих“ письменників - сукупні наклади творів яких перейшли за сто тисяч. Але це сукупні, а не разові. Хіба що деякі твори перекладної літератури, як от цикл романів про Гаррі Поттера Джоан Роулінг, наближалися до цієї цифри або й перейшли її (статистику отримати неможливо, зважаючи на варварські умови українського книжкового ринку).
        Але ці внутрішні пролеми українського культурного простору не означають, що творчість Л.Рона Ґаббарда і його письменницька школа є зайвими. Крапля воду точить.
        При доброму і вдалому розкладі, можливе культивування творчості цього небуденного письменника, який письменницьку діяльність поставив на бізнесову основу і здобувся неабияких результатів. Зрештою, залишився одним із найяскравіших творців літературних історій фантазійно-пригодницького штибу.

Previous post Next post
Up