Jun 16, 2006 10:50
I måndags fotograferade jag Sandra när hon låg på spikmatta och fick massage. Bilderna skulle användas till hennes artikel i Massage & Kroppsvård-tidningen, om just spikmattan och massagen. Sandra hade lånat en kamera av ngn som var en liten kompakt Olympus mjuuu(?).
Den ena väggen i behandlingsrummet var gjord av frostade glasblok, vilket gjorde att det blev motljus på många bilder. Jag hittade ingen vitljus-balans-funktion så det blev en massa testbilder. Var tätt på att skratta högt när jag uptäckte att jag fototgraferat halvnakna Sandra med 'kitchen'-inställningen på kameran.
Anyways. Fick veta att redaktören,på tidningen var nöjd så då är det ju inga problem. Jag har fortfarade inte sett bilderna eftersom kamerans batterier tog slut och ja... irk. Hoppas att det är ngt jag kan stå för.
Jag är hemma i Malmö nu och jag känner mig lite förvirrad. Jag saknar människor och en ljusmätare.
Nu spelar de 'Man in Motion' på P3... uuh. De har film-theme-tema... Är det inte St Elmos fire den kommer ifårn? oh jeees.
Nu ska jag iväg och städa trappor, och sedan leta efter ngt sommrigt på Myrorna.
tata
random,
foto