Топ 10 туристичних об’єктів Петриківки

Sep 10, 2014 10:40




Петриківський розпис відомий далеко за межами України своїм неповторним рослинним орнаментом, який давно став візитівкою України. Сотні туристів з усього світу щороку відвідують селище, щоб ознайомитися з цим видом декоративного народного малярства. Ресурс petrykivka.dp.ua склав топ-10 туристичних об’єктів, котрі потрібно обов’язково відвідати в Петриківці, та склав детальну туристичну карту, яку можна завантажити в свій навігатор, та самостійно скласти маршрут подорожі.
1. Центр народного мистецтва «Петриківка»


Головний осередок петриківського розпису знаходиться саме в Центрі народного мистецтва «Петриківка». Тут працюють понад 40 майстрів, створюючи шедеври народного мистецтва. В центрі проводять тематичні екскурсії та майстер-класи, також тут можна придбати сувеніри з розписом або зробити індивідуальне замовлення на розпис предметів вжитку, речей та інтер’єру.

Адреса:
Вул. Леніна 65, смт. Петриківка, Дніпропетровська обл.
Тел.: +8 (056) 34 222 70.
Працює кожного буднього дня з 9 до 17, та за попереднього згодою в вихідні дні.
Ціну квитка потрібно уточнювати.
Сайт: petrykivka.jimdo.com

2. Петриківський музей етнографії, побуту та народно-прикладного мистецтва


Для більш глибшого занурення в історію селища потрібно відвідати місцевий етнографічний музей. Тут представлена історія селища та етапи становлення петриківського ремесла. Основу експозиції складають речі з колишного осередку петриківського розпису фабрики «Дружба». Окрім стандартної екскурсії в музеї проводять майстер-класи з різноманітних технік народного ремесла.
Детальніше про музей в матеріалі petrykivkapaint.

Адреса:
Вул. Корчагіна, 14Б, смт. Петриківка, Дніпропетровська обл.
Тел.: +38 (05634) 2 23 94.
Працює кожного буднього дня з 8 до 17
Вхідний квиток коштує від 10 грн (потрібно уточняти)

3. Музей Федора Панка


В невеличкій кімнатці розмістилася досить вагома експозиція, одного, чи не найголовнішого майстра петриківського розпису, Федора Панка. Частина експонатів перейшла з Центру народного мистецтва «Петриківка», іншу частину складають твори з особистої колекції родини Панків. Музей цінний тим, що в повному об’ємі представляє етапи розквіту петриківки. Екскурсії проводить майстриня петриківського розпису та донька Федора Панка - Валентина Панко. В музеї можна придбати ексклюзивні сувеніри розписані Валентиною Панко.

Адреса:
Приміщення Будинку Культури, вул. Леніна 36, смт. Петриківка, Дніпропетровська обл.
Тел.: +38 (098) 09 000 82.
Музей працює з 9 години кожного буднього дня, але краще завчасно попередити про візит директора музею Валентину Панко.
Квиток коштує від 5 до 15 грн

4. Приватна садиба-музей Василя Соколенка


Василь Сколенко, так Само як і Федір Панко, є основоположниками нової школи петриківського розпису, саме вони змінили підхід до використання петриківки та досягли значних вершин в розвитку цього мистецтва. Садиба Василя Соколенка також є вагомим центром петриківського розпису, але останнім часом все менше туристів відвідують цей центр, та й сам Соколенко все рідше спілкується з туристами. Але якщо у вас є бажання отримати повну картинку про петриківку, цей музей потрібно обов’язково відвідати.

Адреса:
Вул. Грушева, (на карті позначено точне місце розташування музею) смт. Петриківка, Дніпропетровська обл.
Дані про час роботи, контакти та про вартість квитка відсутні.

5. Садиба «Миколин хутір»


Микола та Валентина Деки  - відоме подружжя майстрів петриківського розпису -  в своїй оселі організували музей-садибу в етностилі, притаманному давнім українським хатам. Тут можна не тільки самому спробувати малювати петриківку, робити ляльку-мотанку та розписувати писанки, але й скуштувати домашніх традиційних страв.

Адреса:
Вул. Степова 5 та 13, с. Червоно-Партизанське, Петриківський р-н, Дніпропетровська область.
Тел.: +38 096 93 38 025,
Пошта: nikolaj-deka@yandex.ru
Вартість вхідного квитка та інших послуг потрібно уточнювати

6. Козацький хутір «Галушківка»


Козацький хутір «Гулушківка» - це датально відреставрований комплес козацького хутора, з усіма притаманними атрибутами - курені, огорожі, вежі, побут, і т.д. Головна перевага - козацькі забави, катання на конях, та традиційна кухня. Також тут проходять різноманітні фестивалі.

Адреса:
Вул. Петровського 26, с. Гречено, Петриківський р-н., Дніпропетровська область.
Тел.: +38 050 579 41 19; +38 068 524 51 63;
Пошта: galushkivka@i.ua
Вартість квитка та інших послуг потрібно уточнювати
Сайт: galushkivka.com.ua

7. 120 метрой паркан з петриківським розписом


Станом на 2014 рік  другий за довжиною паркан розписаний петриківкою, перший знаходиться на Азовському морі, в колишній резиденції попереднього президента. Паркан знаходиться в самому центрі селища. Навіть якщо ви проїжджатимете повз Петриківку, ви все рівно на нього натрапите, адже знаходиться він біля головної автомобільної траси.

8. Монумент петриківському розпису


Монумент,  біля якого обов’язково потрібно сфотографуватися. Витончена квітка «цибулька» з офційного логотипу бренда «Петриківка» трансформувалася в бетонний монумент. Знаходиться монумент навпроти Районного будинку культури, в самому центрі селища.

9. Зупинка розписана петриківським розписом


Ще один арт-об’єкт біля якого потрібно обовязко сфотографуватися - це автобусна зупинка з петриківським розписом. Знаходиться неподалік Центру народного мистецтва «Петриківка», навпроти супермаркету «Брусничка»

10. Конезавод
Петриківка відома не тільки своїм петриківським розписом, а ще й конезаводом, який славиться своїми кіньми на весь світ. Тут представлені різноманітні породисті племенні коні котрі ставали призерами багатьох конкурсів. На конезаводі проводять екскурсії, також тут можна покататися на конях.

Адреса:
с. Сотницьке, Петриківський р-н, Дніпропетровська обл.
Тел.: +380 (98) 250 56 59+380 (5634) 2 49 40
Сайт: pkz.dp.ua
Вартість вхідного квитка та додаткових послуг потрібно уточнювати.

Туристу на замітку
Окрім цих 10 головних туристичних об’єктів в Петриківці ще є на що подивитися, це і Дитяча художня школа, і давня «біла» церква, і руїни фабрики «Дружба», і місцевий придорожний базарець. Місце розташування цих та інших об’єктів (автовокзал, лікарня, міліція, сувенірні крамнички) Ви знайдете на карті.

Дістатися з Дніпропетровська до Петриківки можна рейсовим автобусом, який ходить в петриківському напрямі кожні 30 хвилин, вартість квитка близько 25 грн. В самій Петриківці є таксі, яким можна дістатися до віддалених туристичних об'єктів.

петриківка, розпис, новини

Previous post Next post
Up