Церковна преса повинна бути правдивою й професійною

Oct 11, 2010 18:14


З 4 до 7 жовтня 2010 року у Римі проходив Світовий конгрес католицької преси. У Конгресі брали участь й представники Департаменту інформації Української греко-католицької церкви.  В рамках цього зібрання розроблялись й рекомендації щодо вдосконалення роботи католицької преси. До підсумкової резолюції було внесено й пропозицію української делегації про те, що для поширення Доброї Новини потрібно розраховувати не тільки на власні церковні ЗМІ, а й на світські. Для цього належить проводити особливу та цілеспрямовану роботу Церкви з працівниками світських ЗМІ.

Крім того, учасники конгресу підкреслили, що слід підвищувати журналістську майстерність церковних журналістів, щоб їх матеріали мали нагоду бути опублікованими у нецерковних медіа.

"Католицька преса не має відрізнятися від світської нічим, хіба що шанобливим ставленням до правди. Ми працюємо за складних умов конкуренції у значною мірою секуляризованих країнах і тому ми повинні дбати про якість наших видань, професійність матеріалів", - сказав єпископ Станіслас Лалейн з Франції на пленарному засіданні Конгресу.

«Церква має бути чесною у тому, що вона говорить. Є добрі й погані новини, і Церква має про них говорити. Люди повинні бачити, що Церкву будують святі і грішні», - сказав Джон Девіс, директор римської секції інформаційної агенції CNS, говорячи про головну відмінність церковних і світських медіа - правдиву інформацію.

«Потрібно говорити правду. Вона має бути аргументованою і зрозумілою для всіх. Правда є правдою, незалежно від того, хто є той, що її говорить», - щодо теми пленарного засідання сказав єпископ Марчело Семераро, президент Avvenire Nuova Editoriale.

Також учасники конгресу обговорювали можливості Інтернету, які, на переконання доповідачів, дають для Церкви багато засобів і загроз одночасно. «Новітні засоби комунікації будуть корисними для Церкви тільки тоді, коли Церква зможе їх асимілювати», - підкреслювали представники 85 країн світу, які беруть участь у Конгресі.

З професійної дискусії сотень учасників і найкращих світових експертів скористала Комісія УГКЦ у справах молоді, голова якої поставив учасникам пленарного засідання питання через соціальну мережу Facebook і дістав блискавичні професійні відповіді. Він питав поради щодо майбутнього молодіжного порталу УГКЦ, над яким зараз працює комісія. «Перша ідея, чи порада, мати добру команду моніторингу, яка б стежила за життям і не допускала б зловживань», - Хелен Осман, прес-секретар Американської Єпископської Конференції.

«Друга порада - важливо, щоб сайт не намагався замінити Facebook, а співпрацював би з такими мережами, розповсюджуючи свої повідомлення, тим самим залучаючи нових користувачів», - Хесус Марія Перес, директор порталу RIIAL з Аргентини.

Рим, Медія, Преса

Previous post Next post
Up