Oct 19, 2007 17:31
Перед походом на концерт Uriah Heep я викладаю тут свою статтю, опубліковану в "Молоді України".
Для маніяків від хорошої музики
Після легендарних E.L.O. до Києва 19 жовтня завітає не менш зірковий гурт Uriah Heep. Також в рамках фестивалю «Uriah Heep Mania» 25 жовтня ми зможемо побачити і почути Кена Хенслі, клавішника і основного композитора Uriah Heep, який стояв у витоків популярності гурту.
Британський гурт Uriah Heep (Юрай Хіп) у сімдесятих роках за популярністю (та і за якістю музичного матеріалу) не поступався таким «монстрам» як Led Zeppelin, Deep Purple, Pink Floyd та Black Sabbath. Музиканти почали співпрацю у 1970 році, а гастролюють і записують альбоми досі, переживши багатьох гігантів «золотої доби» рок-музики.
Так само у 1970 році виникла їхня назва - Англія тоді відзначала століття з дня смерті Чарльза Діккенса, і продюсер Джері Брон запропонував музикантам взяти собі ім’я за одним із негативних персонажів «Девіда Коперфільда». Спершу вони відмовлялися, але згодом назва прижилася, і вже близько сорока років є візитівкою цього гурту.
Також візітівкою «хіпів», безперечно, є їхні пісні - одночасно і драйвові, і мелодійні, і наповнені унікальною казковою, магічною атмосферою. Легендарний голос Девіда Байрона, підкріплений фірмовим багатоголосним бек-вокалом (а співали всі учасники гурту), музичний діалог між хард-роковою гітарою та органом, промовиста лінія бас-гітари - ось що забезпечило цій музиці всесвітню популярність. Пісня «Lady in Black», написана у 1971 році досі є суперхітом у Німеччині, а епічна «July Morning» стала гімном романтичної доби сімдесятих. Пісня була настільки популярною, що у Болгарії досі існує традиція подорожувати автостопом 31-го Червня до берега Чорного Моря і зустрічати там перший липневий ранок (власне, саме так перекладається July Morning з англійської).
На жаль, з другої половини сімдесятих гурт переслідували невдачі. Фантастичний басист Ґері Тейн отримав потужний удар струмом прямо на концерті, та згодом пішов із життя. Співак Девід Байрон залишив групу, та йому так і не вдалося створити нічого після Uriah Heep - його спроби почати сольну кар’єру залишились непоміченими, і він помер через десять років від інфаркту, викликаного алкоголізмом. Стосунки з продюсером погіршувались, а згодом ще одна подія ледь не поклала край історії групи - групу залишив клавішник і основний композитор Кен Хенслі.
Та у групи залишалася армія прихильників - «хіпстерів», як вони себе називають. Саме заради прихильників гурт продовжував писати і грати музику - набравши нових музикантів, і розірвавши стосунки із багаторічним продюсером Джері Броном. З 1983 року група гастролює і продовжує грати свої хіти на концертах.
Але не тільки старими хітами живе Uriah Heep - гурт випускає досить успішні записи, і у 2008 році ми чекаємо на новий студійний альбом - «Wake the Sleeper». Частину нового матеріалу ми можемо почути і на концерті, який відбудеться 19-го жовтня в рамках фестивалю «Uriah Heep Mania». В рамках цього ж фестивалю київські хіпстери можуть продовжити собі задоволення і прийти на концерт автора більшості безсмертних хітів Uriah Heep Кена Хенслі. Цей концерт відбудеться 25 жовтня, і в ньому також братиме участь Джон Лоутон - вокаліст, що свого часу досить успішно прийшов на зміну Байрону, і завдяки якому група пережила черговий злет популярності.
Відомий музичний журналіст Сєва Новгородцев прямо каже: “У рок-розумінні "Uriah Heep" - це класика, на їхній концерт треба йти підготовленими”. Чого ми бажаємо і вам - готуйтеся, приходьте на концерти, і ваші зусилля буде винагороджено.