Як гарно почуватися на роботі

Sep 04, 2012 22:44

.

Колись я теж працював у офісі. В мене теж була ранкова кава, денний чай, кондиціонер, хронічний недосип і хронічне відчуття втоми. Давайте з’ясуємо, як працювати в офісі та залишатися при цьому бадьорим і здоровим. Для моїх друзів-фрілансерів-незалежних-спеціалістів ці поради теж стануть у пригоді.

Я редактор, журналіст, перекладач. Моя робота завжди була пов’язана з тим, що треба сидіти на місці й напружувати мізки. А також швидко-швидко натискати кнопки на клавіатурі. Все це, зазвичай, відбувалося у замкнених приміщеннях типу «офіс». Що треба для того, щоб у таких умовах добре себе почувати та ефективно працювати?

Попередження: а) я не лікар, б) кожен організм має свої особливості, в) краще проконсультуватися зі спеціалістом.

1. Вода

Так. Вашому організмові потрібна проста чиста вода. Негазована. Десь півтора-два літри на день. Якщо ви займаєтеся спортом чи активно рухаєтесь, то більше. Спробуйте замість ранкової кави чи чаю випивати одну-дві склянки чистої негазованої води.

2. Глюкоза

Глюкоза - це джерело енергії. Це вуглеводні. Мозок любить глюкозу, а без глюкози працює погано. Глюкоза - це солодке. Коли я працюю, мені хочеться солодкого ПОСТІЙНО. Але для отримання глюкози найкраще не спокушатися на швидкий допінг у вигляді швидкорозчинних цукрів (печива, шоколадок), а мати довготривале джерело енергії. Це виноград, родзинки та інші фрукти. Часто і маленькими дозами. Також це каші, макарони і хліб. Замість печива та шоколадок краще їжте кавуни, виноград, апельсини, яблука, банани тощо.

3. Свіже повітря

Кондиціонер - ваш ворог. Вам потрібне свіже повітря, збагачене киснем, а кондиціонер лише ОХОЛОДЖУЄ та СУШИТЬ повітря. Сухе повітря негативно впливає на слизисту оболонку ока, очі починає «різати». Кондиціонер не насичує повітря киснем, а проганяє вже наявний обсяг по замкненому колу. Тобто навіть якщо у вашому офісі є кондиціонер, вам треба періодично провітрювати приміщення навіть (і особливо) узимку. Я стикався з тим, що взимку провітрити приміщення, в якому працює 8-10 осіб, досить складно.

Я роз’яснював людям, як працює їх організм, переконував їх у тому, що за 10 хвилин, поки провітрюється приміщення, вони нічого не втратять, відпочинуть і зможуть виконувати свою роботу швидше.

4. Фізичні навантаження

Більше гуляйте на свіжому повітрі. Так ви отримуєте і кисень, і фізичні навантаження. Бігайте, ходіть на йогу, піднімайтеся сходами на 5 чи 11 поверх, катайтеся на велосипеді, танцюйте, грайте у теніс, футбол, боулінг, баскетбол чи волейбол. Під час фізичних навантажень мозок виробляє серотонін - гормон щастя.

Як каже нам Вікіпедія, фізіологічна роль серотоніну в головному мозку людини розглядається в зв'язку з регуляцією таких псіхоемоційних реакцій, як тривога, неспокій, агресивність, імпульсивні потяги, сексуальна поведінка, контроль циклів фізіологічного сну тощо, що дозволило визначати серотонін як медіатор гарного самопочуття.

5. Сон

Якщо я сплю менше восьми годин щодоби, я переходжу в режим зміненого стану свідомості.

В ідеалі ви маєте вставати зранку без будильника. В мене це не завжди виходило. Я колись навчався у другу зміну, а потім працював випусковим редактором на новинному сайті. Мій робочий день міг починатися о 7:30, 10:30 чи 14:30. Жодної системи не було. Організм казився.

Нещодавно я тиждень відпочивав у санаторії. Фіксований режим. За два-три дні я вже спокійно прокидався о сьомій ранку без жодних будильників.

Біологічний годинник працює. Лягайте ДО півночі та випивайте склянку води перед сном.

Здоров'я, Вівторок

Previous post Next post
Up