Nov 29, 2012 22:56
Досить складно виростити повноцінну цибулину з маленького чорненького зернятка, проте існують способи, які допоможуть за один сезон виростити повноцінну продукцію. Для цього необхідно висівати якомога раніше, навіть у лютневі і березневі «вікна», в той час, коли ґрунт піддається обробітку. Не страшно, якщо скориставшись відлигою, посієте насіння, а його присипле снігом. Насіння цього овочу не боїться знижених температур, а наявність снігу слугуватиме додатковою ковдрою від морозів. Зауважте, що зволікання з посівом на 3-5 днів призводить до значного зниження врожаю.
Висівають насіння на глибину 1-2 см, але існує технологія, при якій насіння в ґрунт взагалі не зароблюють. Ширина міжрядь для повноцінного росту і розвитку - 30 см. Ґрунт необхідно до або після посіву ущільнити, створивши тим самим зв’язок ґрунту з насінням. Ранньовесняний посів також забезпечує дружні сходи, оскільки такої необхідної вологи в землі для цього достатньо.
Найбільшим ворогом посівів є ґрунтова кірка. Ніжні листочки не здатні пробити її і можуть загинути, тому одним з найважливіших заходів догляду за рослинами є порушення кірки, наприклад, зворотнім боком граблів. За сезон також необхідно провести 3-4 розпушення ґрунту і не допускати пересушення землі.
Важливим заходом є захист цибулі від нематоди. Для цього між рядками цибулі висівають нагідки (календулу) або чорнобривці, оскільки аромат цих квітів відлякує нематоду. Найкращим поєднанням цибулі є з морквою, оскільки відома їх властивість захищати один одного від шкідників: морква відганяє цибульну муху, а цибуля - морквяну.
Останнім часом все більшої популярності набуває вирощування озимої цибулі. Таку цибулю рекомендують висівати з 15 серпня по 3 вересня. Озима цибуля досить морозостійка, але вирощувати її найкраще в південних районах Україні. Але при укриванні агроволокном втрати після суворої зими мінімальні. Цибулина наростає швидко, через 5-6 тижнів після відновлення вегетації. Вже наприкінці травня цибулини готові до збирання і використання, оскільки озима цибуля не придатна до тривалого зберігання. Озима цибуля завжди стає в пригоді в той час, як минулорічна цибуля закінчилась, а до нового врожаю необхідно чекати ще кілька місяців.
Бажаю, щоб ваша праця засяяла золотими лусками соковитої цибулі. Paniflora.
цибуля ріпчаста,
вирощування цибулі з насіння,
озима цибуля,
паніфлора,
панифлора,
paniflora