ВИРОЩУВАННЯ УЗАМБАРСЬКИХ ФІАЛОК (СЕНПОЛІЙ)

Feb 12, 2013 18:18






Відвідуючи квіткові виставки-продажі, просто неможливо пройти повз яскраві ряди узам барських фіалок, що немов північне сяйво перехоплюють подих неймовірними барвами і відтінками. Нині лави любителів сенполій повсякчас збільшуються, а це не може не надихати і не радувати, оскільки фіалки є моїми улюбленими кімнатними рослинами. Але існує думка, що вирощувати і розмножувати їх - це складна і клопітка справа. Маю мету розвіяти цей міф і максимально розкрити всі секрети вирощування цього геснерієвого дива.

Насправді вирощування будь-яких кімнатних рослин є зовсім не складним заняттям. Головне мати щиру любов і готовність віддати їм частинку свого серця.

Отже, фіалки. Існують звичайні сорти, полу міні, міні і ампельні. Розмноження кожних має свої особливості. Сьогодні поговоримо про звичайні сорти, так звані стандарти.

Підбір садивного матеріалу. Листочки для отримання молодих розеток відбирають від здорових дорослих особин з другого нижнього ярусу. Найзручніше добирати з квітучих вазонів, оскільки точно знатимете як виглядає обраний вами сорт. Зріз необхідно робити під кутом близько 45º чистим гострим лезом. Існує думка, що зріз протягом 20-30 хв. варто підсушити, але великої різниці у швидкості отримання корінців виявлено не було. Проте, якщо ви придбали листочок фіалки на виставці і додому дістаєтесь не швидко - не засмучуйтесь, великої шкоди листку від цього переїзду не буде. В такому разі краще придбати листочок з якомога довшим черешком і вдома поновити зріз залишивши черешок довжиною 3-4 см.

Пророщування листових живців. Робити це найкраще у темному посуді в кип’яченій воді кімнатної температури з розтертою пігулкою активованого вугілля. Не забудьте відмітити назву сорту. Приблизно через 2 тижні з’являться корінчики. Іноді ця фаза затягується, хтось вважає, що виною є «важка рука». Можливо, не буду сперечатись, але вважаю, що важливішу роль відіграє фаза місяця. Таким чином раджу зрізи на укорінення робити в першу фазу молодого місяця. Хоча така прив’язка, особисто для мене, не є принциповою.

Посадка укорінених листків. Укорінені листочки висаджую в одноразові стаканчики в максимально горизонтальному вигляді. Зазвичай живці, що добре прижилися в ґрунті з часом самі приймають вертикальне положення. Залишилось набратися терпіння і дочекатися молодих розеток. Різні сорти дають різну кількість «діток» від одного і часом понад 7.

Посадка молодих розеток. Склад ґрунту. Молоді розетки обережно відділяють від материнського листка. Кожну розетку саджають в легкий субстрат, що складається з глибинного торфу, добре перепрілого листяного компосту, перліту, вермикуліту, крупнозерного піску та чорнозему або купують горовий субстрат.

Підбір горщика. Горщики підбирають досить малі, в діаметрі не більше 12 см для сортів стандартів. Оскільки, для початку цвітіння корінцям необхідно заповнити всю ємність. Фіалки чудово почуваються в пластикових горщиках але і за керамічні теж віддячать.

Догляд. Частіше всього від зрізаного листочка до першого цвітіння проходить від 6 до 12 місяців. Все залежить в світлового, водного та температурного режимів. Полив здійснюйте у вечірні або вранішні години при виявленні сухості субстрату. Застерігаю! Потрапляння води на поверхню листків при потраплянні на рослину прямих сонячних променів спричиняє опіки (на листках утворюються некротичні плями), а в центр розетки - може призвести до загибелі всієї рослини. В перші 2 місяці після посадки потреби в підживленні рослин не має.

Про інші різновиди сенполій поговоримо наступного разу.

Бажаю яскравих барвистих вражень. Ваша Paniflora.

сенполія, як виростити фіалку, паніфлора, узамбарська фіалка, панифлора, paniflora

Previous post Next post
Up