правда, "но есть четыре но" хоча б перше. Валерію Пятенко, напевне, невдомьок, що за таких (або наближених до таких) умов праці у нас ніхто не буде народжувати. Просто фізично ніколи буде народжувати і виховувати дітей. а у батьків - "пенсия с 70 лет", теж не особливо допоможуть. якщо ж продовжувати давати "гроші на діти", то який сенс тоді працювати на чужого дядю з 8 до 8, в українському селі-то? для Китаю такий трудовий ритм може й підходить - в них перенаселеність, а для нас?
Re: у нас ніхто не буде народжуватиautarApril 7 2010, 20:03:52 UTC
"я розумію емоції" (С) В.А. Ющенко, але це тякийсь уже Кампанелла просто (в нього правда інші прибамбаси були). без апеляції до рівності, прав людини і т.д. припустимо, так станеться - але зовсім не факт, що саме так буде. насамперед - а звідки брати трудові ресурси, якщо половина дорослого населення не працюватиме, а друга половина буде "горєть на работє"? це вже якесь ХІХ ст. на Вкраїні (хоча там жінки теж були на панщині), або в англійських робітничих містах. і знову ж - а хто буде годувати тих дітей, якщо жінка не працює, не працювала і не працюватиме, бо можливості на ринку праці в неї мінімальні? за кого я в таких умовах абсалютна не переживаю - це за Пятенка, йому досить просто збільшити продуктивність генерування текстів про соціальні реформи в 1.5-2 рази. рука в нього набита, людиногодини лише збільшаться, та й усе.
рівність - це прекрасно. особливо перед законом. особливо коли права збалансовані обов"язками. "половина дорослого населення не працюватиме" - а що ж вона буде робити? в сенсі зіп"ється?
ps. стосовно Кампанелли, то трохи є, але це ж не законопроект, а ідея, так сказать, генерально направлєніє;)
не працюватиме - маю на увазі жінок. не матиме доступу до освіти, а отже ринку праці, ким вони працюватимуть? покоївка тоді буде у кожного вдома (за твоїм проектом по доступу до освіти), а якщо аплікувати проект Пятенка - покоївки не будуть потрібні за ненадобностью, всі будуть працювати і буде не до дітей. і до речі про ким працюватимуть - а що будуть робити всі ці люди з 8 до 8? шити капшуки - так тут з китайцями ми ще довго не поконкуруємо. наша екологічна ніша - болванки чугунні, а там не розгонишся. так що швидше я би прогнозував зростання безробіття з усіма витікающими, і очікування "зарібків в Англії" (польський сценарій), ніж "корейський стиль"
а що всі будуть займатись програмуванням? ізвінітє, але ми в Україні, наразі навіть джинсів пошити не можемо. це вже не кажучи про пуховики, тапочки і т.д. "зарібки в Англії" це не найгірший шлях. є звичайно таваріщі, як і там бухали і щось тирили по супермаркетах, але це скоріше виняток. у того хто був у Західній Європі, Австралії чи США радикально міняється відношення до грошей, до праці, до робити. вони приносять зовсім іншу культуру праці. і це нормальний шлях, шлях запозичення. і по чушках, також треба і на курси людей посилати, і інженерів возити і т.д. іншого виходу нема. хіба може заб"є фонтан нафти на городі;)
так, не найгірший шлях - якраз відповідає, до речі, логіці "працювати заради грошей, 12 годин", як і в підручнику. і не сподіватися на державну пенсію, бо ж це може бути нелегальна чи напівлегальна робота. в суспільстві в принципі таке ставлення наявне, була би можливість. багато з тих, хто міг і хотів, уже давно там, а не як дядя Міша з бичком. щодо джинсів - то якщо не вміємо, може не треба? краще ж не буде, і дешевше теж - навряд чи. не ті умови в нас. треба робити те, що в нас виходить, для чого є передумови і ресурси.
то якщо не вміємо, може не треба?ortep75April 7 2010, 21:10:26 UTC
я собі думаю, що якщо не вмієм, то треба навчитись. бо інакше буде як в бородатому анектоті про те що у нас виходять гарні діти, а те що ми робимо руками, то не дуже...
ps/ до речі, щодо джинсів - ота половина яка мала сидіти вдома і бавити діти, могла б і шити.
Re: то якщо не вміємо, може не треба?autarApril 8 2010, 08:20:04 UTC
я ж не кажу, що треба лише дітей робити :) просто є ж світовий поділ праці, маємо спеціалізуватися на чомусь. внутрішній ринок- то само собою, але для цього не обов"язково виробляти в Україні ВСЕ. джинси можемо і імпортувати.
і працювати на чужого дядюortep75April 7 2010, 20:02:02 UTC
так, ето, вони ж мають паї? вперьод, на себе працювати. окрім того, може канєшно, в центральній Україні по іншому, що я щось рвущихся в бой селян в Галіції не наблюдаю. От шліпаки захляпати, ето да, ето другоє дєло!
Re: і працювати на чужого дядюautarApril 7 2010, 20:50:01 UTC
з паями окрема біда. я так підозрюю, більшість селян (особливо ті яким дісталися "вигідні паї") збираються їх продати і купити плазму, або хату дітям. про будь-що інше, на жаль, вони не думають. це теж є.
продати і купити плазмуortep75April 7 2010, 21:00:21 UTC
хата дітям - це в кращому випадку. в принципі, можна було б принаймні курси для селян організувати. основи економіки. що таке капітал, що таке приватна власність на землю, як змінюється ціна землі, якісь основи фінансової грамотності і т.д. це ж не темні люди 19 ст.? вони ж принамні письменні...
Re: продати і купити плазмуautarApril 7 2010, 21:08:47 UTC
та звичайно. основи економіки, що таке кредити хоча б, що таке депозити, що таке складний процент, самі ази. "тут і змі мають відіграти свою роль" (С) :))
Reply
Reply
хоча б перше. Валерію Пятенко, напевне, невдомьок, що за таких (або наближених до таких) умов праці у нас ніхто не буде народжувати. Просто фізично ніколи буде народжувати і виховувати дітей. а у батьків - "пенсия с 70 лет", теж не особливо допоможуть.
якщо ж продовжувати давати "гроші на діти", то який сенс тоді працювати на чужого дядю з 8 до 8, в українському селі-то?
для Китаю такий трудовий ритм може й підходить - в них перенаселеність, а для нас?
Reply
і будуть так рожать, що лишень встигай годувати.
Reply
без апеляції до рівності, прав людини і т.д. припустимо, так станеться - але зовсім не факт, що саме так буде. насамперед - а звідки брати трудові ресурси, якщо половина дорослого населення не працюватиме, а друга половина буде "горєть на работє"? це вже якесь ХІХ ст. на Вкраїні (хоча там жінки теж були на панщині), або в англійських робітничих містах. і знову ж - а хто буде годувати тих дітей, якщо жінка не працює, не працювала і не працюватиме, бо можливості на ринку праці в неї мінімальні?
за кого я в таких умовах абсалютна не переживаю - це за Пятенка, йому досить просто збільшити продуктивність генерування текстів про соціальні реформи в 1.5-2 рази. рука в нього набита, людиногодини лише збільшаться, та й усе.
Reply
особливо перед законом.
особливо коли права збалансовані обов"язками.
"половина дорослого населення не працюватиме" - а що ж вона буде робити? в сенсі зіп"ється?
ps. стосовно Кампанелли, то трохи є, але це ж не законопроект, а ідея, так сказать, генерально направлєніє;)
Reply
і до речі про ким працюватимуть - а що будуть робити всі ці люди з 8 до 8? шити капшуки - так тут з китайцями ми ще довго не поконкуруємо. наша екологічна ніша - болванки чугунні, а там не розгонишся. так що швидше я би прогнозував зростання безробіття з усіма витікающими, і очікування "зарібків в Англії" (польський сценарій), ніж "корейський стиль"
Reply
ізвінітє, але ми в Україні, наразі навіть джинсів пошити не можемо.
це вже не кажучи про пуховики, тапочки і т.д.
"зарібки в Англії" це не найгірший шлях.
є звичайно таваріщі, як і там бухали і щось тирили по супермаркетах, але це скоріше виняток.
у того хто був у Західній Європі, Австралії чи США радикально міняється відношення до грошей, до праці, до робити.
вони приносять зовсім іншу культуру праці.
і це нормальний шлях, шлях запозичення.
і по чушках, також треба і на курси людей посилати, і інженерів возити і т.д.
іншого виходу нема.
хіба може заб"є фонтан нафти на городі;)
Reply
в суспільстві в принципі таке ставлення наявне, була би можливість. багато з тих, хто міг і хотів, уже давно там, а не як дядя Міша з бичком.
щодо джинсів - то якщо не вміємо, може не треба? краще ж не буде, і дешевше теж - навряд чи. не ті умови в нас. треба робити те, що в нас виходить, для чого є передумови і ресурси.
Reply
бо інакше буде як в бородатому анектоті про те що у нас виходять гарні діти, а те що ми робимо руками, то не дуже...
ps/ до речі, щодо джинсів - ота половина яка мала сидіти вдома і бавити діти, могла б і шити.
Reply
Reply
Reply
вперьод, на себе працювати.
окрім того, може канєшно, в центральній Україні по іншому, що я щось рвущихся в бой селян в Галіції не наблюдаю.
От шліпаки захляпати, ето да, ето другоє дєло!
Reply
Reply
в принципі, можна було б принаймні курси для селян організувати.
основи економіки.
що таке капітал, що таке приватна власність на землю, як змінюється ціна землі, якісь основи фінансової грамотності і т.д.
це ж не темні люди 19 ст.? вони ж принамні письменні...
Reply
Reply
Leave a comment