День прекрасних новин.
Окрім того, що всі на вухах через блогера, який каже, що підірвав Сталіна,
порадувала Верховна Рада:
Арештованих у Запоріжжі патріотів можуть випустити найближчим часом Верховна Рада України ухвалила закон, яким внесла зміни до Кримінально-процесуального кодексу, зокрема статті 155, яка обґрунтовує взяття осіб під варту.
Однією зі змін, внесених народними депутатами, є те, що взяття під варту у вигляді запобіжного заходу може застосовуватися до осіб, котрі обвинувачуються у злочинах, за які передбачено понад п'ять років позбавлення волі. В попередній редакції Кримінально-процесуального кодексу - від трьох років. Арешт може поширюватися і на осіб, яким загрожує менший строк позбавлення волі за певних обґрунтованих підстав як то докази того, що підозрюваний готується вчинити новий злочин, не має постійного місця проживання в Україні та ін.
Закон набуває чинності з моменту опублікування. Згідно з прикінцевими положеннями, після набуття чинності закону, всі попередньо прийняті рішення про арешт мають переглядатися у відкритому судовому засіданні.
Як відомо, дев'ятеро осіб, серед яких восьмеро членів ВО «Тризуб» арештовані на час слідства як обвинувачені у відпилі голови погруддю Сталіна. Ці дії запорізька міліція кваліфікувала як хуліганство вчинене групою осіб (ст. 296 ч.2 Кримінального кодексу) із максимальним покаранням до чотирьох років позбавлення волі. За цією ж статтею обвинувачують «свободівця» Юрія Гудименка через облиття фарбою пам'ятника Дзержинському. Він також перебуває в СІЗО м. Запоріжжя.
«Тризубівець» Ігор Загребельний та запорізький патріот Артем Циганок перебувають в СІЗО Запоріжжя як обвинувачені у підпалі офісу комуністів у 2009 році - стаття 194 ч.2 ККУ передбачає покарання від 3 до 10 років позбавлення волі.
Якщо слідчі та прокурори не зможуть довести обґрунтованість тримання під вартою з урахуванням нових вимог закону, то арештовані в Запоріжжі патріоти опиняться на свободі - на час слідства їм буде обрано інший запобіжний захід.
Добряча частина хлопців потрапляють під ці зміни. І їхнє подальше тримання в СІЗО під величезним питанням. Шкода, що навряд чи це допоможе Ігорю Загребельному :( За моєю інформацією він потрапляє в одну із тих умов, яка діє, коли загрожує срок менше п'яти років. Ну і не мені казати, як слідчі доводять, що обвинувачений переховуватиметься від слідства і буде шкодити "встановленню істини". Тьху. Але надія помирає останнью :)
Залишилося тільки молитися, стрибати з бубном, закликати всі мислимі сили, щоби Яник якомога швидше підписав цей закон, і його опублікували.
До речі, нарешті підписаний закон про доступ до публічної інформації.