В Білозерському музеї відкрилася експозиція з народними музичними інструментами, на який можна пограти.
Білозерка - це селище на березі озера. Білого. А там де вода - там очерет. А очерет для мешканців нашого краю - це й будівельний матеріал, з якого будували хати та огорожу, сировина для ремісників, з якого робили щітки, мати, капці, кошики, і ще очерет - це корм для худоби. І ще з очерету можна зробити флейту - пищик, жалійку, очеретяну дудку. Її по різному називають.
В Білозерському музеї експонуються пищикі - дуже прості, маленькі, але напрочуд голосні народні музичні інструменти. Для Білозерського музею колекцію пищиків виробив слобожанський майстер Олександо Артюхін. Суха очеретина, п’ять отворів, трость для кінці - і дудка готова. В колекції є пищики мажорні та мінорні, різних тональностей та тембрів. Навчитися грати на пищику можна за 5 хвилин. Отже у цьому музеї виможете не тільки побачити пищик, а й зіграти на ньому просту мелодію.
А ще у Білозерському музеї є справжній бугай - не менш давній та ефектний народний український інструмент. Він видає такі чудернацькі звуки, що це і сміх, і гріх. Виробив цей інструмент херсонський майстер Андрій Лопушинський за старими взірцями. Це такий собі барабан з кінським хвостом. Мочаєш руку, смикаєш за хвіст і бугай реве як однойменний птах. На бугаї можна навчитися грати за 3 хвилини. Таким от у нас під боком інтерактивний музей. Тож, будете їхати на Херсонські гори - завітайте по путі!
Відео про бугай -
https://www.facebook.com/watch/?v=1061590477697881 Відео про пищик -
https://www.facebook.com/bilozerka.museum/videos/406830824438706 Організація екскурсій - ФБ -
https://www.facebook.com/bilozerka.museum/ Проєкт «Конкурентоспроможна громада - конкурентоспроможний музей!» реалізується в межах партнерської програми «Культура.Туризм.Регіони» Українського культурного фонду, Державного агентства розвитку туризму.
Микола Гоманюк