Приведу статью с Львовского сайта "Эко-Львов"
http://eco-lviv.razom.eu/ecotovaru/igrawka.htmlгде в очень доступной форме описано, почему стоит обращать очень пристальное внимание на качество игрушек, которые сейчас в изобилии представлены на прилавках больших супермаркетов, маленьких магазинчиков, базаров, в переходах и пр., и оттуда прямиком попадают в ручки нашим малышам. Особенно если их цвет слишком яркий и далек от натурального. (Язык оригинала сохранен).
Діти мають особливі стосунки з іграшками. З ними вони навіть лягають спати. Тому ніколи не економте на дитячому здоров‘ї і купуйте іграшки тільки у
спеціалізованих магазинах.
Якщо вам коли-небудь щастило вибирати іграшку серед великої кількості пропозицій, ви, напевно, не раз звертали увагу на яскраві, трохи «нежиттєві» кольори зайців, слоненят та кубиків. Спеціалісти стверджують, що надто яскраве забарвлення - яскраво рожевий, в‘їдливо-зелений та інші - це перше, що має насторожити при виборі іграшки. Чим більш неправдоподібний колір, тим дешевша фарба, що нанесена на іграшку, і, як результат, тим вища загроза високої її токсичності.
83% китайських ляльок та 37% інших китайських іграшок щороку виявляються шкідливим для дитячого здоров’я.
То ж як і з чого виробляють іграшки? На першому місці, звичайно, пластик. І це тільки на перший погляд здається, що цей матеріал зовсім не шкідливий. Насправді ж, в основі пластику лежить фенол - основа для виготовлення будь-якого пластику. Фенол - це кислота, яка в чистому вигляді є дуже токсичною речовиною і при попаданні на шкіру викликає сильні опіки. Якщо ж та чи інша іграшка має у своєму складі вищу за норму концентрацію фенолу, вона відразу починає подразнювати шкіру та рецептори малечі. Як наслідок - ніяк не пояснена лікарями бронхіальна астма, напади алергії чи навіть екзема. Лікарі кажуть, що тривалий контакт з предметами, в яких допустима норма фенолу перевищена в п‘ять разів, загрожує ураженнями внутрішніх органів.
Але фенол - не єдина шкідлива речовина, яку під час експертизи виявляють у дитячих іграшках. Виявляється, існують й такі, у складі яких є формальдегід - газ, який має канцерогенний ефект (знову ж таки, якщо перевищується допустима концентрація) та солі важких металів. Останні, на думку багатьох лікарів, - найнебезпечніші, бо зустрічаються в іграшках доволі часто.
Сурма, миш‘як, барій, кадмій, хром, свинець, ртуть і селен, як правило, незамінні компоненти фарби, якою розмальовують іграшки. Їх вміст теж допускається, але в дуже малих кількостях.
Ароматичний амін - речовина, яку зовсім нещодавно виявили не лише в іграшках, а й в дитячому одязі, виробленому в одній з китайських провінцій. Отруйна фарба за своєю суттю здатна була викликати рак уретри та сечового міхура.
Ось чому перше, що має викликати вашу підозру, - це яскравий, неприродний колір білочки чи самосвала, який ви збираєтеся купувати.