*
Різноманітне насіння користується невеликою популярністю в нашому щоденному раціоні. Насіння льону або кунжуту, гарбузове або соняшникове насіння - його ми зрідка додаємо в святкові салати або пироги, можемо просто полузати, якщо в руки потрапить жменя. Однак медики звертають увагу, необхідно частіше вживати насіння, і ми будемо здоровішими!
Мова не йде лише про лузання припалого пилом насіння, що продається з прилавку, хоча і це корисно, якщо в міру.
Як використовувати гарбузове насіння в щоденному раціоні?
У першу чергу варто відзначити популярність гарбузового насіння в якості закуски - смажене, підсолене, іноді й очищене. Однак найбільше корисних властивостей зберігає в собі саме сире гарбузове насіння.
Подрібненим сирим насінням можна заправити супи та каші, овочеві пюре, ціле або подрібнене насіння покращує смак вже готових обсмажених овочів або свіжих овочевих салатів. Також рекомендується додавання гарбузового насіння в домашню випічку за рецептом або в якості замінників горіхів і різного іншого насіння.
Чим корисне гарбузове насіння?
Гарбузове насіння чинить корисний вплив на шлунково-кишковий тракт, зміцнює кістково-м’язову систему, покращує роботу серцево-судинної, сечостатевої, нервової систем та імунітету. Гарбузове насіння збагачує організм цинком, фосфором, залізом, кальцієм, магнієм. Воно містить у собі вітаміни А, С, Е, групи В, а також жирні кислоти омега-3 і омега-6, амінокислоти та інші поживні речовини.
Насиченість продукту вище перерахованими речовинами робить його незамінним для гармонійного розвитку людського організму. Проте варто відзначити, що всю користь з гарбузового насіння можна взяти, якщо використовувати його у сирому вигляді, а очищати безпосередньо перед вживанням.
Регулярне і в достатній кількості споживання гарбузового насіння наступним чином відображається на функціонуванні організму:
* покращує стан кісткової тканини, зубів і сприяє загоєнню травм;
* покращує стан шкіри і волосся;
* сприяє поліпшенню апетиту і нормалізації ваги;
* нормалізує серцевий ритм і м’язовий тонус;
* перешкоджає утворенню каменів у нирках;
* прискорює лікування сечостатевих інфекцій;
* перешкоджає розвитку імпотенції, є своєрідним афродизіаком;
* володіє протизапальною дією і полегшує біль;
* володіє антистресовим ефектом;
* знижує рівень холестерину в крові;
* зміцнює загальний імунітет;
* володіє протигельмінтною дією.
Коли гарбузове насіння шкідливе?
Варто повторитися, чим більшій тепловій обробці піддається продукт, тим менше корисних речовин в ньому залишається. А насіння - це той продукт, який можна вживати і в сирому вигляді, при цьому його смакові якості майже не змінюються, при обсмажуванні з’являється лише дещо інший присмак.
Гарбузове насіння - дуже калорійний продукт і захоплюватися безконтрольним його поїданням небезпечно для об’ємів.
Для позитивного ефекту достатньо з’їдати жменю насіння в день, а це 50-60 штук.
Обережними потрібно бути з введенням гарбузового насіння до свого раціону, якщо ви спостерігаєте в себе якісь проблеми у функціонуванні шлунково-кишкового тракту. Насіння рекомендується очищати безпосередньо перед застосуванням, а не купувати заздалегідь очищене. Однак не поспішайте його лузати зубами - це пошкоджує емаль. Очищайте насіння в ручну або за допомогою спеціальних інструментів.