*
© Ніякі штрафи не примусять людей НЕ ПАЛИТИ суху траву
І ось чому.
Раніше в селах тримали худобу, косили для неї траву. Батьки косили, а діти, поки малі, допомогали, сіно сушити, згрібати, складати у копиці. Коли підростали, сини починали косити й самі.
Стерну, яка підростала після скошування, палити заборонялося, щоб не спалити насіння трави і коріння. Щоб трава могла вирости і наступного року. Така заборона передавалась від батька до сина і сприймалася з розумінням.
Зараз часи змінилися,
а разом з ними і люди. Зараз у селі батько сину не пояснює що треба берегти луки для майбутнього сінокосу. Зараз батько косить траву, а діти у багатьох сім'ях від роботи на сінокосі відсторонені. Вони зайняті смартфонами і батьки не забороняють їм сидіти у смартфонах, а навпаки, кажуть : "Шукай синку дорогу собі у місті, щоб не мучився тяжкою працею так як я".
У підсумку, обривається споконвічний зв'язок з землею, і заборона палити суху траву не сприймається. Людина яка весь час у смартіфоні, яка має на меті покинути чим скоріше село, ніколи не зрозуміє чому не можна палити траву. Для неї це так - ну пихнуло, згоріло, і все. І що тут такого кримінального ? Дим ? Так він же пихнув і все. А плекати стерну, для того щоб наступного року трава була густішою, для сучасної людини, яка марить красивим життям у місті, немає ніякого сенсу.
А заборони, підтверджені аргументами яких людина не відчуває, практично не діють.
Я не проти смартфонів, але проти відсторонення дітей від сільської роботи на користь сидіння у смартфоні. Бо результат буде саме такий, як я описала вище. Все повинно бути в міру, всьому свій час. І дітям повинні пояснювати це в першу чергу батьки. Тоді буде все гармонійно. Люди по іншому будуть ставитися до лук, до трави, і взагалі до природи.
Якщо змалечку дитині не будуть втовкмачувати що треба їхати з села у місто, а привчати її допомогати батькам і правильно використовувти час на роботу і відпочинок, і на той же смартфон, то людина сама визначиться де їй краще жити і чим займатися у житті.
І траву палити ніхто не буде.
Crossposts:
https://olga-den-f.dreamwidth.org/383890.html