Ще раз хочу зауважити окремо, що це обговорення важливо з огляду на те, що, коли людина (тим більше публічна особа) щось робить на широкий загал, вона має бути готовою відповідати за свої дії.
А Ви, пане Володимире, оприлюднили інформацію у відповідних тонах і емоціях. І я чекаю від Вас не емоційної, а обгрунтованної відповіді, з огляду на Святе Письмо і вчення Церкви. Дякую :)
Думалося мені, що ті часи, коли "не видел, не читал, но осуждаю!" пішли в небуття... Ні, не пішли! Ви будете засуджувати за їжу, але не згадуватимете жодного слова Спасителя щодо їжи...Щасти Вам, брати!=) І нехай Ваша щира іронія додасть в стосунки між нами Любові та Радості в Господі!)))
Пане Володимире, Ви мене питали, чи я дивилась програму. Ні, не дивилась. Та Вашого посту здається достатньо, щоб зрозуміти, що там відбувається. Чи Ви написали неправду? Я колись бачила цю програму раніше, і маю уявлення, що гості по черзі готують свої страви. Ок, готував католик, ок, потім хай буде православний. Але скажіть мені, вони так само куштуватимуть те, що готують кришнаїти? Я нічого не маю проти інших релігій і культур. Але я проти того, коли люди визнають якесь вчення і самі його порушують (у данному випадку зауваження до християн) Так от тепер я хочу Вас спитати, чи читали Ви апостола Павла, зокрема 8 розділ 1 Коринтянам (прошу уважно і до кінця читати!)? Якщо так, то Ви як вважаєте: Павло був "нетолерантний і неполиткорректний"? Він неправильні речі написав у Слові Божому? Не виконував слова Спасителя?
щось я не зловлю Вашої думки... цитую: 1-е Коринфянам, Глава 8, Стих 8:"Пища не приближает нас к Богу: ибо, едим ли мы, ничего не приобретаем; не едим ли, ничего не теряем."
отже у нас є проблема трактування Біблії? чи Ви думаєте, що готують вони там страви які використовуються для релігійних обрядів? Чесно - сумніваюсь, це було б богохульство. Передачу ще не бачив, але сьогодні пострараюсь...
Я ж там писала: "прошу уважно і до кінця читати!" ))
Дуже важливо не виривати один уривок із контексту, а намагатись зрозуміти не мою логіку, а святого Апростола. Треба думати не про себе (бо я маю знання), а про ті тисячи людей, які подивляться таку програму. Чи мають вони такі знання? Які висновки зроблять? Просто пора нам вже навчитись дивитись на кілька кроків вперед і думати про наслідки своїх дій...
"чи Ви думаєте, що готують вони там страви які використовуються для релігійних обрядів? Чесно - сумніваюсь, це було б богохульство".
Якби це була програма культурних традицій, і саме так були розставлені акценти - то справа була б зовсім інша... Звісно, варто дивитись програму, щоб зробити конкретні висновки. Але сама ідея, імхо, далека від справжньої релігійної культури і толерантності. Це шоу. Нажаль, досить дешеве. Шкода, що Церкву сюди знову вплутали :(
Уявіть собі дещо менш загрозливу та радикальну картину. Уявіть, що найважливіше НЕ їжа і НЕ пиття! Уявіть, що основна ідея зовсім інша! Отець Олександр показував храм, слухали орган, співали...показував ключ від храму, показував своє помешкання, розповідав про своє покликання... Брат мусульманин розповідав про своїх Діток, частував пловом з ГРИБАМИ(якщо їжа - таке принципове питання!), поважаючи присутніх гостей!.. "Послухайте та зрозумійте! Не те, що входить до уст , людину сквернить, але те, що виходить із уст, те людину сквернить!" Тоді учні Його приступили й сказали Йому:"Чи Ти знаєш, що фарисеї, почувши це слово, спокусилися?"
"Та відкрив мені Бог, щоб я ЖОДНУ людину не мав за огидну чи то за нечисту". Дії святих апостолів, глава 10,вірш 28.
А пригадуєте, як дорікали Ісусу, що Він заходить до осель грішників і їсть разом з ними...
Reply
Reply
Reply
А Ви, пане Володимире, оприлюднили інформацію у відповідних тонах і емоціях. І я чекаю від Вас не емоційної, а обгрунтованної відповіді, з огляду на Святе Письмо і вчення Церкви. Дякую :)
Reply
Reply
Ні, не пішли! Ви будете засуджувати за їжу, але не згадуватимете жодного слова Спасителя щодо їжи...Щасти Вам, брати!=)
І нехай Ваша щира іронія додасть в стосунки між нами Любові та Радості в Господі!)))
Reply
Я колись бачила цю програму раніше, і маю уявлення, що гості по черзі готують свої страви. Ок, готував католик, ок, потім хай буде православний. Але скажіть мені, вони так само куштуватимуть те, що готують кришнаїти?
Я нічого не маю проти інших релігій і культур. Але я проти того, коли люди визнають якесь вчення і самі його порушують (у данному випадку зауваження до християн)
Так от тепер я хочу Вас спитати, чи читали Ви апостола Павла, зокрема 8 розділ 1 Коринтянам (прошу уважно і до кінця читати!)? Якщо так, то Ви як вважаєте: Павло був "нетолерантний і неполиткорректний"? Він неправильні речі написав у Слові Божому? Не виконував слова Спасителя?
Reply
цитую:
1-е Коринфянам, Глава 8, Стих 8:"Пища не приближает нас к Богу: ибо, едим ли мы, ничего не приобретаем; не едим ли, ничего не теряем."
отже у нас є проблема трактування Біблії?
чи Ви думаєте, що готують вони там страви які використовуються для релігійних обрядів? Чесно - сумніваюсь, це було б богохульство. Передачу ще не бачив, але сьогодні пострараюсь...
Reply
Дуже важливо не виривати один уривок із контексту, а намагатись зрозуміти не мою логіку, а святого Апростола. Треба думати не про себе (бо я маю знання), а про ті тисячи людей, які подивляться таку програму. Чи мають вони такі знання? Які висновки зроблять?
Просто пора нам вже навчитись дивитись на кілька кроків вперед і думати про наслідки своїх дій...
"чи Ви думаєте, що готують вони там страви які використовуються для релігійних обрядів? Чесно - сумніваюсь, це було б богохульство".
Якби це була програма культурних традицій, і саме так були розставлені акценти - то справа була б зовсім інша... Звісно, варто дивитись програму, щоб зробити конкретні висновки. Але сама ідея, імхо, далека від справжньої релігійної культури і толерантності. Це шоу. Нажаль, досить дешеве. Шкода, що Церкву сюди знову вплутали :(
Reply
згоден що це шоу... нам обом треба його подивитись перш ніж робити хоч якысь висновки...
і ще хотів би почути Ваше трактуванняслів Апостола... якщо Вам не складно...
Reply
Уявіть, що основна ідея зовсім інша! Отець Олександр показував храм, слухали орган, співали...показував ключ від храму, показував своє помешкання, розповідав про своє покликання... Брат мусульманин розповідав про своїх Діток, частував пловом з ГРИБАМИ(якщо їжа - таке принципове питання!), поважаючи присутніх гостей!..
"Послухайте та зрозумійте! Не те, що входить до уст , людину сквернить, але те, що виходить із уст, те людину сквернить!" Тоді учні Його приступили й сказали Йому:"Чи Ти знаєш, що фарисеї, почувши це слово, спокусилися?"
"Та відкрив мені Бог, щоб я ЖОДНУ людину не мав за огидну чи то за нечисту". Дії святих апостолів, глава 10,вірш 28.
А пригадуєте, як дорікали Ісусу, що Він заходить до осель грішників і їсть разом з ними...
То невже зовнішнє поставимо вище за внутрішнє?..
Reply
Reply
Reply
Leave a comment