Протипоказання для мам щодо використання слінгів

Oct 21, 2016 19:45

Одне з найпоширеніших запитань, що виникають на консультаціях з вагітними і з жінками, що щойно перенесли пологи, стосуються того, які існують  протипоказання щодо застосування слінгів для мами. У моїй практиці зі слінгоконсультування лекції для майбутніх мам є останнім заняттям на курсах підготовки до пологів і батьківства, які ми проводимо сумісно з лікарями акушерами-гінекологами у Жіночій консультації Пологового будинку №1 м. Херсона, і у цьому випадку першу частину лекції складає інформація про післяпологове відновлення організму матері, а другу - про носіння дитини на руках і у слінгу у контексті цього відновлення та адаптації мами до нової ролі. Головною рекомендацією у цьому випадку, на якій ґрунтуються усі протипоказання, є те, що якщо мамі не заборонено носити на руках вагу, що дорівнює вазі дитини, то і використання слінгу є абсолютно безпечним для неї.




Лікарі-гінекологи рекомендують у перші 6 тижнів після пологів використовувати післяпологивий бандаж для нормалізування тонусу м’язів живота та укріпленню зв’язок внутрішніх органів. Роль цього бандажа може виконувати додатковий оберт слінгу-шарфу навколо тіла мами, який окрім медико-профілактичних функцій, все ж таки є частиною маминого надійного помічника - слінгу, та доволі естетичним елементом гардеробу. Це огортання полотен слінгу необхідно виконувати на висоті приблизно 4-5 см над лобковою кісткою.

У випадку, якщо пологи відбулися шляхом кесарева розтину і мамі дозволено піднімати новонароджену дитину, ій так само зручно і безпечно можна використовувати для цього слінг. Якщо лікар рекомендує мамі більше відпочивати і не перенавантажуватися, то слінг якнайкраще допомагає рівномірно розподілити навантаження на плечовий пояс, спину і частково на стегна матері, чим значно полегшує процес носіння малюка. Проте слід мати на увазі, що намотки слінгу не повинні створювати вузлів на місці післяопераційного шву. Також у перші 10 дняв після операції мамі потрібно уважно стежити, щоб не виникали неприємні відчуття в області шва і процес загоєння відбувався без ускладнень. В іншому випадку необхідно звернутися до лікаря.

Іноді після операції кесарева розтину можуть виникнути складноші с налагодженням грудного вигодовування і у цьому випадку консультант з грудного вигодовування може порадити мамі використання слінгу, т.я. постійний контакт «шкіра до шкіри» сприяє нормалізації гормонального фону матері і становленню лактації.

Якщо мама має захворювання хребта (сколіоз, остеохондроз), то лікар-ортопед може запропонувати слінг як засіб, який рівномірно розподіляє навантаження по спині, що є набагато безпечнішим, ніж носіння дитини на руках, а цього, як відомо, не можливо уникнути молодій мамі.

При порушеннях з боку центральної нервової системи (головокружіння, загроза втрати свідомості, епілепсія) та серцево-судинної системи (анемія, гіпотензія тощо) також не буде безпечним тривале носіння дитини як на руках, так і в слінгу.

Окремі випадки хірургічного втручання під час, або після пологів, що загрожують виникненням кровотечі (ушивання шийки матки, встановлення спіралі та ін.) можуть слугувати протипоказанням до підняття ваги дитини на руки чи у слінгу у продовж 10 днів після операції та потребують додаткового консультування із хірургом.



Носіння дитини у слінгу - це чарівний час становлення жінки, як матері, і знайомства малюка з новим для нього світом. Такий близький контакт мами і дитини сприяє налагодженню лактації, самопочуття, дає мамі більше можливостей для прогулянок і саморозвитку, запобігає виникненню післяпологової депресії. А позитивні аспекти такого спілкування для малюка вже всебічно підтверджені педіатрами, ортопедами, психологами та світовою практикою виховання щасливих та здорових дітей!

Стаття з журналу "СлінгоСвіт" №1/Осінь 2016

Автор статті - Марія Зеленецька,
слінгоконсультант okrosh.com.ua,
член Всеукраїнської Асоциації Слінгоносіння

Фото - pinterest.com
Previous post Next post
Up