"Адміністрація президента ініціює тимчасове залучення на державну службу фахівців із бізнесу... на сьогодні значна кількість представників бізнесу згодні працювати в державних структурах на волонтерних засадах, однак лише у вільний від своєї основної роботи час, що, з його слів, не дозволяє повною мірою використовувати потенціал цих кадрів."(
http://www.pravda.com.ua/news/2014/09/18/7038223/)
Взагалі, як на мене, тут підняте серйозне питання, яке в тій чи іншій формі вигулькувало вже не раз: якось так склалося, що державна служба престижна й вигідна людям певного, м'яко кажучи, не найвищого гатунку за своїми або фаховими, або моральними якостями (часто за тим і іншим разом). Того ж, хто міг би принести якусь користь, на державну службу налигачем не затягнеш - матеріально вкрай невигідно, брати хабарі (в тій чи іншій формі) - совісно. Виходить замкнене коло, про яке знають всі, але чомусь соромливо мовчать десятиліттями. Тому добре, що бодай у такій формі, це питання згадується.
Однак дивує фокусування саме на бізнесменах - як на мене, залучати до вирішення різноманітних задач урядування слід широкі кола: наші бізнесмени далеко не досконалі, їхній імунітет до спокус та "професійна деформація" геть не кращі від чиїхось інших. От чому б, наприклад, не використати ще одну "верству" - системних аналітиків, котрих в нас досить багато? Саме на час реформ їхні вміння могли б бути дуже доречними, як на мене.
Та й взагалі, на мій погляд, тут набагато важливіші конкретні якості конкретних людей, ніж рід їхніх занять - більшість знайомих і бізнесменів, і аналітиків, я б до державних справ не підпускав би й на гарматний постріл.
http://o-teren.dreamwidth.org/33829.html