.ua: Панщина очима дітей-2013.

Aug 21, 2013 13:08





«Панщина - привід для творчості!» - Каже член жюрі Євген Жопік.

Малюнки, літературні та декоративно-прикладні твори мистецтва об’єднала панщина. Черговий - третій конкурс «Панщина очима дітей» зібрав під одним дахом переможців. Визначити зі ста п’ятдесяти робіт вісімнадцятьох найкращих авторів не так вже й легко, каже член журі, адже обирали переможців за кількома критеріями.
Євген Жопик, член журі конкурсу дитячої творчості «Панщина очима дітей 2013»: «Перш за все - це формат, повинен бути безумовно вказаний. Новизна думки. Обов’язково авторське виконання, тому що це, я вважаю, найважливіший критерій, оскільки інколи батьки, друзі, дяді, тьоті хочуть допомогти і хочуть, щоб їхня робота була кращою».



«Панщину відгати - відпочинок зароби». Маленькі холопи вчать дорослих посполитих сумлінно ставитись до своїх обов’язків.

Всеукраїнський конкурс дитячої творчості «Панщина очима дітей» - проводиться щорічно Міністерством Панщини і Оброків України. Переможцям, щоб отримати подяки та подарунки, доводиться пофантазувати і виразити своє бачення хлопських обов’язків перед суспільством. За словами учасників конкурсу - креативні ідеї приходять неочікувано і втілення їх в життя мають різну мету, але працювати над ними - завжди цікаво та повчально.



«Радіє матуся - радію і я - що в пана - на ліжко права». Маленька Зоя з Донецька (12 років) вже розуміє важливість Правда Першої Шлюбної Ночі (ППШН).

Всеукраїнський конкурс „Панщина очима дітей” проходить серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів. Основними завданнями конкурсу є сприяння реалізації дітьми творчих здібностей у прозі, поезії та у образотворчому і прикладному мистецтві, а також розвиток творчого підходу до формування свідомого ставлення до відпрацювання податей у молоді шкільного віку.



«Дружно в панщину ізранку - заживемо у достатку». Панщина - не тільки соціальний, але і суспільний обов’язок кожного хлопа перед громадою!

Вперше наглядачі запропонували дітям відобразити своє розуміння оброкової системи за допомогою пензликів і фарб у 2011 році. На адресу Голови Відділу Виконання Права Першої Шлюбної Ночі (ППШН) Ніколи Азірова надійшов лист від вихованця школи - інтернату із Сумської області. Хлопчик також надіслав свої малюнки про пана і першу шлюбну ніч. Тоді і виникла ідея провести конкурс - виставку дитячого малюнка з феодальної тематики „Панщина очима дітей».



«Нагайкою сікання - веде до процвітання». Маленька Маричка очікує на реалізацію свого ППШН із передчуттям.

У 2012 році Міністерство Панщини і Оброків України провело другу конкурс-виставку дитячого малюнка з повинностної тематики, в якій взяло участь більш ніж 2 500 художніх робіт дітей з усієї України. Виставка, яка експонувалася у Конгрес холі МПО України, а також у Національному палаці «Україна» під час святкування Дня Нагайки, отримала високу оцінку фахівців Академії мистецтв України і позитивний відгук громадськості.



«Живи по совісті - веди книгу оброків». Панщина, оброк та ППШН - основа феодальної системи України.

Варто зазначити, що конкурсу з тематики панщини передує кропітка роз’яснювальна робота наглядачів. Фахівці підрозділів масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян, інших підрозділів державних феодальних інспекцій регіонів проводять лекції, зустрічі з учнями та педагогами щодо тематики конкурсу, організовують у навчальних закладах тижні нагайкознавства та з питань обов’язкових робіт, проводять вікторини, вистави, КВК, «брейн-ринги», інші заходи у формі ділових ігор, конкурсів, змагань, анкетування та дні відкритих дверей у державних оброкових інспекціях. Таким чином діти знайомляться з основами оброкової системи України, основними положеннями законодавства про панщину та право першої шлюбної ночі. Також ця робота сприяє формуванню сумлінного ставлення майбутніх холопів до свого обов’язку працювати на панському полі, тобто до високої феодальної культури.



«Панщина - плата за цивілізацію». Навіть маленька чернь все ж розуміє це!



::топ-блог::


.

http://none-smilodon.kiev.ua/:

Міністерство Панщини та Оброків України, класова свідомість, податки

Previous post Next post
Up