В "Mater Verborum" Перун співвідноситься з Юпітером, а Велес з Паном. Це означає, що і взаємозв'язок між ними такий самий, як і між Зевсом і Паном, тобто Зевс породжує Пана, як блискавка породжує грім (звідси Громник. Тому продовження "Волхв Сила" називається "Громовник", в інших доступних джерелах зазначено, що в "Громовнику" написано, як гадати по грому).
Святовид в "Mater Verborum" співвідноситься з Аресом. Яким боком до рога плодючості, білого коня бог війни? Враховуючи атрибути ідола Святовида та його форму - це може бути тільки аналог Гермеса. Гермеса ставили на перехрестях, ідол чотиригранний, у Святовида 4 голови, які при цьому дивляться в 2 сторони - минуле і майбутнє (гадання). Як і Гермес, Волос ототожнюється з торгівлею, мистецтвом і світом мертвих.
Згідно легенд ще немовлям Гермес вкрав меч у Ареса, тому він запросто може зображуватися зі зброєю. Те що Діа(Дів, Дій)-Зевс зображується зі зброєю - абсолютно логічно. Ще раніше я писала про загальноєвропейське слово "swa", яке означає достаток.
А з приводу слова "велес". Це титул Діа (як в християнстві "всевишній" титул ієгови), пряме значення слова - "владика". В українській мові всі слова пов'язані з владою (первинна форма "володь") походять від слова "волос" (від нього і "воля"). Слово велес/волос треба сприймати як загальне слово, а не власне ім'я, оскільки носії української мови сприймають його як запозичення з грецької, досі "волоський" в українській мові означає те саме, що "грецький". Самі греки виводять слово "волос" з слова, яке означає "закидати рибальську сітку". В Греції є порт з назвою Волос. Слова вживаються "vel" "vol" є в європейських мовах у контексті води і влади, у значені "король".
А такоє згадаймо грецьке написання слова "Діавол"
διάβολος-
διά діа +
βολος волос. Отже, Діа владика
В грецькій мові "волос" те саме, що "голос".