У наших предків у давні часи чоловіче-жіноче сприймалося принципово по-іншому. Чоловіче - це те що несе у собі/виділяє білу / прозору рідину, а жіноче - те, що здатне її прийняти. Порівняйте з Ігдрасиль, дерево, що виливає з себе білу рідину. Дехто називає Ігдрасиль гермафродитом, але це вірно з точки зору сучасної філософії (зараз на Заході вода, рідини асоціюються з жіночим початком), а не давньої. Рідина Ігдрасиль росою розтікається по долинах.
Наткнулась на такі зображення і згадалося, що Сімаргл (аналог Фенікса) зовнішньо подібний до кота, але внутрішньо є тигром. Ну а китайський дракон lóng (котрий асоціюється з водою й плодючістю і у той же час є втіленням ЯН!) є аналогом нашого Змія Хоботистого/Чудо Юдо(а) (чудо раніше означало велетень, а Юда - сила грозової хмари - у болгарській і македонській міфологіях jуда живе у озера і носиться вихорем у повітрі. Сучасники сприймають Юда як персонаж жіночої статі, аналог віли. Але це не так. Віли - це хвилі (волна) на воді, вони читають і передають інформацію, але не є цією інформацією - згадайте 3-х дів, які вийшли з води з-під коренів дерева Ігдрасиль і робили пророцтва.
Можливо, Юдо став жіночим персонажем пізніше, тому що губиться логіка, якщо Юда мати жіночий персонаж, тоді де чоловічий? Логічною є Земля, яка запліднюється рідиною.
Click to view
А ось на Алтаї jуда - означає погану погоду - негоду.
Тобто Чудо Юдо - це величезна грозова хмара, яка несе у собі величезну масу води). На зображеннях перед нами 2 чоловічі персонажі. (2 останні - тибетські зображення). І нікому не муляє, що зверху - дракон-вода, а знизу - вогняний Фенікс