Хризантеми

Oct 20, 2010 01:30


       А зараз десь в Нікітському ботанічному триває бал хризантем. Орієнтир - осінні дитячі канікули, середина жовтня.

На Сході існує легенда про жорстокого китайського імператора, який звідкись (гуглъ) дізнався, що на далеких островах росте диво-квітка. З неї можна виготовити еліксир молодості. Ще один навіжений :)
       Зірвати квітку могла тільки людина з чистим серцем. Скільки не засилав на той острів юнаків та дівчат - ніхто не повернувся, надто вже вчарувалися вони красою навкруги, що покинули того імператора з його захцянками й оселилися там самі. Так і була заснована Японія.

Взагалі-то Японія біснувата на хризантемах: будинки, порцеляна, монети, календарики, віршики, урочистості й карнавали. І на гербі країни теж; ордени там не імені Леніна-сана й не Октрябрь-аки, а Хризантеми.

Але деякі віддають перевагу іншій теорії походження, відповідно до якої хризантема все-таки квітка Китаю, тому що перші сорти цих квітів були виведені саме там. Цій квітці присвячена величезний безмір віршів і картин. Зображення хризантем можна зустріти і на будинках, і на порцелянових виробах, і на монетах. Дев’ятий день дев’ятого місяця за місячним календарем присвячують цій квітці. Нагадує Хеллоуїн або Різдво: будинки в вінках, ікебанах, гірляндах, читають вірші та співають пісні (у нас подібне твориться в шевченківські дні). Вважається, якщо зірвати у цей день квітку, вона подарує молодість і здоров’я. Якщо навіть припустити, що це так, то продавці квітів - безсмертні назавжди.
       Підстаркуваті японські мічуріни вивели їстівні хризантеми. З одної квітки можна наскубти 250 широких білих сочних пелюсток і зробити з них салат.

Не маю цілковитої певності, чи це хризантеми. Але щодо їх осінньості - певність достеменна.


цвітуйочки, осінь, всякая чушь

Previous post Next post
Up