Вчимо архітектуру: Портал

Jul 01, 2010 12:09


          Кожна будівля має вхід. У залежності від кількості грошей поставленої перед архітектором задачі вхід може бути скромним або пишно оформленим. І ніяк не відвертітися від наявної тут рами і дверної стулки. Найбільш презентабельні входи прийнято називати порталами. 
          Портал - архітектурно оформлений вхід з багатою орнаментацією.
          Своїм прикрашенням портали повинні символізувати багатство й владу власника, сигналізувати запрошення на прийом в гості. Найбільш презентативний портал завжди відділяв вхідний фасад. Ще на шальку терезів покладемо окремішні споруди з функцією порталів. Це тріумфальні арки, міські ворота, надворотні будівлі замків, фортець, а також окремі вестибюлі громадських та промислових будівель. Хоча зв’язок з порталом губиться при кожному віддалені.

У нинішньому випуску буде представлено дбайливо відібрані портали з різних усюд. Найкращі - безумовно готичні, проте улюблене місто Заратустри - Nürnberg - так само має зразки високої проби в плані порталів. І шапка буде саме звідти, з цієї провінційної Баварії.

Баварські мотиви.


Нюрнберґ.


Маємо дифиренц між передом: спрощеність, рокайль та кесони.


Язловець.

...та парковим порталом: коринф, статуї, напис на плиті, гротескні маскарони.


Язловець.

Просто гігантський вхідний портал. Для президента ж.


Прага.

Бароковість знищена не повністю.


Язловець.

Пасує для гуртка підвищення кваліфікації друїдів.


Надвірна.

Такий собі захолустний.


Івано-Франківськ.

Величний римський стиль в італійському закутку.


Верона.

Перевантажений вгорі.


Нюрнберґ.

Мінімалізм нагрузки.


Олесько.

Складно викладений.


Гент.

Майже хрестом.


Комарно.

І, насамкінець...

Готичний портал («перспективний»). Але про нього ще буде окрема розмова.


Париж.

Тернопілля, Прага, Львівщина, Париж, :_архітектура у льорнеті Заратустри_:, Æвропа, Германия, Івано-Франківськ

Previous post Next post
Up