Вчимо архітектуру: Шопка

Apr 06, 2010 09:24

        Поняття шопки стане більш зрозумілим мешканцях західних околиць країни, оскільки там найбільш сильно відчувався вплив Польщі. Шопка - поняття позаархітектурне, але його з радістю включають до храмової тематики, особливо різдвяної.
        Шопка - макет вифлиємського хліву, де народився Ісус Христос. Обов’язковою атрибутикою є «стайняний декор»: сіно, ясла, віслючки, фігурки Немовля, Матері Божої та святого Йосипа. Можуть також бути долученими фігурки царів, ангелів, інших тварин, навіть політиків (чистої води клоунада).
        Розміри шопок бувають досить варіативні: він маленьких ящичків до цілих сцен. Деколи полюбляють долучати живих тварин (як в Кракові, наприклад). Це додає атмосфери лачужності даній шопці. Розміщують шопки передовсім у храмах, проте можна й надворі, на подвір’ї костелу. Підсвітка та механізація рухів фігурок також вітається.
        Як правило, шопки починають встановлювати до католицького Різдва (24 грудня) і розбирати по Новому Році. В Україні ці дати зміщуються на 14 днів (старі-нові стилі).

Заратустра якось безнадійно запізнився з даним випуском, демоструючи шопки Європи, які в даний момент мирно упокоїлися в коробках до наступного Різдва. Але ж на фотографіях вони такі самі керамічно-усміхнені :)

Хто б не хотів пожити у цій хатинці.


Варшава.

Єрусалим - супер стар!


Познань.

Досить жидівські зірки.


Познань.

Вата закінчилася, снігом буде фольга.


Познань.

Ягнята самі в шоці.


Гнєзно.

Ціла зооферма.


Відень.

зима, :_архітектура у льорнеті Заратустри_:, Річ Посполита, Æвропа, Відень, Варшава

Previous post Next post
Up