Хрест було показано при відвідинах деревлєної Красилівської церкви св. Миколая (19 ст.). Розіп’яття винесли звідкись із захрестя і казали, що воно страх яке старе (ну хто б сумніви мав з приводу цього!), дозволили зафоткати, для чого я впрохав його винести з церкви і покласти на освітлену частину стіни. До речі, воно (=розіп’яття), паче чаяння, виявилося дуже легким, хоча й з дерева роблено. По бічних кінцях хрест вдекоровано головами ангелів, Христос виглядає змореним та знесиленим, руки Спасителя зігнуті в пальцях (прошу звернути увагу); хрест не поточений шашіллю. Маю підозру, що воно (=розіп’яття) було культовим і центровим в старій церкві, потім за непригодністю й нефірмовістю, винесено за межі головного вівтаря. Або з інших причин, мені не відомих.
Comments 12
Reply
Розіп’яття винесли звідкись із захрестя і казали, що воно страх яке старе (ну хто б сумніви мав з приводу цього!), дозволили зафоткати, для чого я впрохав його винести з церкви і покласти на освітлену частину стіни.
До речі, воно (=розіп’яття), паче чаяння, виявилося дуже легким, хоча й з дерева роблено.
По бічних кінцях хрест вдекоровано головами ангелів, Христос виглядає змореним та знесиленим, руки Спасителя зігнуті в пальцях (прошу звернути увагу); хрест не поточений шашіллю.
Маю підозру, що воно (=розіп’яття) було культовим і центровим в старій церкві, потім за непригодністю й нефірмовістю, винесено за межі головного вівтаря. Або з інших причин, мені не відомих.
Reply
( ... )
Reply
Reply
(The comment has been removed)
Reply
(The comment has been removed)
(просто ради цікавости)
Reply
Reply
Reply
Reply
Leave a comment