Україномовний YouTube-канал про фотографію

Nov 07, 2023 11:29

Відкрив для себе україномовний YouTube-канал про фотографію, який називається FF (фото формат). Веде його Юрій Ковальчик.

Юрій Іванович закінчив Львівський національний університет за спеціальністю «математик» (1980-1985), Дрогобицький педагогічний університет за спеціальністю «практичний психолог» (2003-2004), Львівський медичний інститут за спеціальністю «психоаналітик» (2000-2004). Доктор фізико-­математичних наук, професор, завідувач кафедри вищої математики у Львівському національному аграрному університеті.

Фотографує з 1985 року. Автор понад 20 персональних виставок, артдиректор міжнародної творчої групи «Білий квадрат», ініціатор створення Українського товариства альтернативної фотографії. Своїм учителем Ковальчик називає покійного художника Володимира Богуна на прізвисько Сюр.

На початку 2000-х працював волонтером. І вчився в психіатричній лікарні на Кульпаркові: «Хотів відобразити на фото те, що може побачити учасник процесу, а не сторонній спостерігач. Львівська психіатрична лікарня - це ще й історичне місце. Моїми моделями були психіатри, психологи, психотерапевти та їхні пацієнти. Фах накладає відбиток. Дехто з друзів, коли побачив ті світлини, не міг зчитати з обличчя, хто ж лікарі, а хто - пацієнти».

Друкує свої роботи на спеціальному фотопапері, який виготовляє шляхом нанесення на спеціальний картон унікальної емульсії, виробленої по власному рецепту - це старовинна техніка під назвою «емульсіографія». Виготовлення однієї світлини займає кілька днів.

У травні 2005 року у Львові в галереї «Дзиґа» відбулася персональна виставка Юрія Ковальчика «Запах жінки», на якій вперше в Україні були представлені художні твори з використанням емульсіографії.

Твори Юрія Ковальчика представлені в Музеї історії фотографії у Кракові[6] та фондах Музею історії фотографії Алінарі у Флоренції.

image Click to view



Юрій Іванович Ковальчик - доктор фізико-математичних наук, професор кафедри вищої математики.

У 1980-1985 рр. навчався у Львівському державному університеті ім. І. Франка на математичному факультеті за спеціальністю «Математика», отримав диплом із відзнакою.

Після здобуття вищої освіти протягом 1985-2010 рр. працював у Фізико-механічному інституті НАН України.

З 1989 р. працював на посаді молодшого наукового співробітника.

30 листопада 1990 р. в Інституті математики АН Білорусі (м. Мінськ) захистив кандидатську дисертацію «Точне і наближене обчислення інтегралів Фейнмана» за спеціальністю «Обчислювальна математика» на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук.

15 травня 1991 р. отримав диплом кандидата фізико-математичних наук.

У 1991-1994 рр. працював на посаді наукового співробітника.

З 1994 р. - на посаді старшого наукового співробітника.

1995-1998 рр. - докторантура при ФМІ НАН України.

31 серпня 1999 р. у Харківському національному університеті ім. В.Каразіна захистив докторську дисертацію на тему «Застосування континуальних інтегралів Вінера і Фейнмана в математичних моделях теорії дифузії і трибології».

8 листопада 2000 р. за результатом захисту присуджено науковий ступінь доктора фізико-математичних наук за спеціальністю «Математичне моделювання та обчислювальні методи».

4 липня 2001 р. за цією ж спеціальністю було присвоєно вчене звання старшого наукового співробітника.

Протягом 2001-2008 рр. працював за сумісництвом на посаді професора у Львівській філії Європейського університету на кафедрі математики та комп’ютерних дисциплін.

З 2010 р. працює у ЛНАУ.

Протягом 2010-2021 р. обіймав посаду завідувача кафедри вищої математики ЛНАУ.

19 січня 2012 р. присвоєне вчене звання професора кафедри вищої математики.

Читає дисципліни «Вища математика», «Математика», «Вища математика та інформаційні технології», «Методи інженерних обчислень» для бакалаврів факультету механіки, енергетики та інформаційних технологій та факультету землевпорядкування та туризму.

Проходив підвищення кваліфікації у 2018 р. у проєктно-архітектурному бюро ФОП «Гризлюк І.В.», у 2019 р. - у Львівському національному університеті ім. Івана Франка, у 2020 р. - в Навчально-науковому інституті заочної та післядипломної освіти Львівського національного аграрного університету.

Автор понад 100 наукових та навчально-методичних праць, зокрема одноосібної монографії, 2 патентів.

Основні напрями наукових досліджень: математичне моделювання, трибологія, континуальне інтегрування.

фотография, рекомендую, youtube

Previous post Next post
Up