Історія однієї фотографії

Sep 23, 2023 21:40

Побачив у Facebook на сторінці легендарного радянського фотографа Миколи Федоровича Козловського фото з його фотоальбому 1960 року "Знову цвітуть каштани..." . Цікавий ракурс на вулицю Прорізну (тоді Свердлова). А під фото комент 6-річної давнини: "Не можу збагнути, де ж сьогодні ця лоджія з аркою...".




Ну я ж такий одразу в гугл-карти: "Які проблеми, зараз знайдемо!". Вертів фотки і так, і так, не знайшов на будинку за адресою Хрещатик, 17 схожої арки.

Але я ж допитливий! Сьогоді гуляли по Хрещатику. Зупинилися, почали з дружиною шукати. Немає арки! Що за загадка?



23.09.23.

Потім поліз у гугл, почав шукаті старі фото цього післявоєнного будинку. Не одразу, але таки знайшов.




В принципі я так і припускав, що якщо арки ніде нема, то цю частину будівлі знесли. А ось чому знесли я не знаю. Можливо після того, як у 1960 році побудували метро "Хрещатик", там стало тісно, можливо будівництво станції якось вплинуло на цілістність цієї арочної прибудови. Так чи інакше, арка ця - це вже історія.



23.09.23.

image Click to view



UPD. На цьому фото 1950-х років - Хрещатик ще без станції метро.



На місці майбутнього вестибюля станції метро «Хрещатик», що відкрилася в 1960 році, була дошка пошани - пишно оформлена й увінчаною гербом СРСР. Лівобіч - двоярусний портал на торці будинку по вулиці Хрещатик, 17. Він існував до кінця 1980-х років, але після обвалення в 1989-му подібних конструкцій біля входу в Головпоштамт був розібраний. Дякую за цей лікбез Клубу Корінного Киянина.

Згадує Олена Федорова:

"Я жила в квартирі з верхньою (третьою) верандою. 50 кв. м. Із самого початку веранди стали відходити від основного корпусу. У нас у тріщину була видна Прорізна... Ставили «маячки», з'являлася нова тріщина..."

Саме з третьої веранди Микола Козловський і зробив своє фото.



старые фото, фото телефоном, архитектура, Київ, это интересно, Крещатик, история

Previous post Next post
Up