Поминальне день народження "Рок за Роком"

Mar 23, 2011 00:01

Ну, свою порцію конкретизованого яду щодо провального концерту "Рок за роком" Еленко вже написала, думаю, варто відзначитись і мені.

По пунктах.

Організація по часу Ну, концерт без запізнення - це не концерт. Але затримка більше години - це свинство. Мабуть, мало було цілого дня, щоб налаштувати апаратуру хоча б для першого виконавця. Це в подальшому зіграло таки значну роль, хоча, певно, організатори думали, що "пронесе"? Налаштування між виконавцями 15 хвилин - це не сон, це реальність, шановні! І ці проміжки заповнював собою чи то ведучий чи то МС, в професіоналізмі якого я дуже сумніваюся. Ведучі навіть чернівецьких концертів прописують собі слова та можливі варіанти жартів/кричалок/конкурсів на випадок форс-мажорних обставин, не кажучи вже про те, щоб ганяти "масло масялне" на сцені великого фестивалю. Щодо раптового закінчення концерту о 22.00. Виявляється, щоб проводити концерт в МВЦ після зазначеної години потрібно брати дозвіл в мерії. Організатори випрадовуються, що взнали про це за кілька днів до фестивалю. Омг, скажу я вам! Навіть пересічний громадянин знає, що в своїй квартирі він має право шуміти до 23.00. А що казати про рок-концерт в приміщенні, через дорогу від якого багатоповерхівки спального району? Здається, що контракт оренди ніхто не здогадався погортати і законодовство разом з ним.

Розміщення фан зон. Віп зона (вартість квитка близько 1200 грн) знаходилась зліва на незрозумілому підвищенні далеко від сцени. Столики кафетерію 90-х, накриті убогими скатертями були наполовину пусті. За що люди заплатили середньостатистичну зарплатню українця? Збоків сцени були незрозумілі пустоти, завбільшки з третину залу. Була надія, що на середині концерту огорожа буде знята і 3 фан-зона зможе пробитись поближче до своїх кумирів, ан ні, місце пустувало і навіть в кінці концерту охоронці не пропускали за першу огорожу, щоб попросити афтограф. На жаль, де знаходилась 2 фан зона і які ж вона надавала переваги перед третьою, досить невідомо.

3D шоу.Організатори клялися-божилися, що за допомогою супер-пупер окулярів кожен відвідувач концерту отримає безмежний кайф і фактично еффект присутності музикантів, "до них буде ніби рукою дотягнутись". Так, справді, до виконавців було ніби рукою дотягнутись, ну якби в мене руки були по п"ятдесят метрів. Від окулярів боліли очі, фактично не було видно виконавців, "супер-шоу", яке транслювалося на трьох екранах та відволікало увагу, було схоже на веселе блювотиння. Навіть при бажанні сконцентруватися і відчути еффект було неможливо через спереду сточих, танцюючих, стрибаючих людей. Навіть надія, що врешті решт те неподобство вимкнуть і виведуть зйомку концерта, була жорстоко вбита.

Якість звуку.Я, звісно, не компетентна в цих питаннях, але зрозуміло, що МВЦ - це трошки не те місце, де можна проводити концерти. Акустика, розміщення колонок ітеде...Навіть не маючи музикального слуху, розумію, що більшість потрібних хвиль там просто-напросто поглинаються, так і не долітаючи до вух наріду.

ВиконавціТак, найголовніше, це вони. Велике людське спасибі Серьгі, Галюцинаціям, Аріїї, Сплінам та Чичеріній за те, що вони зробили в межах своїх можливостей. Спочатку про тих, які таки змогли виступити (поіменно та попісенно)
СерьГа - «Валера, ты где?», «А что нам надо».
Смысловые галлюцинации - «Розовые очки», «Вечно молодой».
Вячеслав Бутусов и "Юпитер" - «Связанные одной цепью», «Звезда по имени Солнце».
Сплин - «Гни свою линию», «Гандбол», «Выхода нет».
Ария - «Колизей», «Беспечный ангел», «Герой асфальта», «Штиль».
Город 312 - «Обернись», «Небо в алмазах», «Останусь».
Чичерина - «Жара», «Пятки горят», «ТуЛуЛа».

Як бачите, замість запланованих 5 пісень отримали дулю з маком. Нічні Снайпери за кілька днів до заходу вибачались на сайті та блозі і їх можна зрозуміти, бо для них концертне турне все ж важливіше, ніж фест. Але просто за нелюдське відношення до Чичеріної та Самойлова з Матрікс потрібно четвертувати. Вимикати чи збивати звук тоді, коли виконавець на сцені - це що за методи демонстрації домінування? Глібу навіть мікрофона не увімкнули, щоб він міг вибачитись перед своїми фанами, його звернення прийшлося шукати вже пост фактум.

image Click to view



Окремо "улибнули" охоронці, які не випускали навіть за першу лінію, щоб взяти афтограф після закінчення концерту і вимагали показати квиток у всіх, хто, "пардонтє", виходив у туалет. Здогадатися зробити паперові браслети чи штампи на руку - звісно ні, а от наївно вірити, що ці дівчатка в маєчках біжать з вулиці і хочуть пробитися на концерт за пів години до закінчення - будь ласка. Як то кажуть, "тренер нам забороняє думати".

Ще було кілька дрібниць, які все ж несли негатив в собі. Бар з фантастичними цінами (25 грн за 0,5 Сармата чи 60 грн за 100 грн бренді), туалет, до якого треба було пилити через весь зал, відсутність смітників та організованої афтограф сессії. Вибачення вкінці звучали, як жорстокий жарт: "Чекаємо вас в Донецьку". Молодці, так. Доречі, ще слово про це - логічно спочатку зробити фестиваль в столиці, а потім набивши гуль та наївшись гімна влаштовувати норомальне свято в обласному центрі?

В кінці кінців, коли натовп весь зневірився і розізлився, люди почали розходитись. Це була сумна пресумна колонна, яка повільно тягнулася з МВЦ. Йшли не з дня народження, а з поминок. Своїх емоцій навіть описати не можу. Мене не те, що надурили на гроші, а ще й всралися в душу. З трьох бажаних виконавців я почула одного - Спліна. І побачила здалеку живого Самойлова. Я заплатила 250 гривень за 3 пісні, шановні. Це не рахуючи білетів в Чернівці туди/назад.

Я буду щиро надіятись, що Джем ФМ і всіх, хто був причетний до цього неподобства спіткне страшний понос і геморой.

ЗІ: до прикладу, як ЦЕ відбулося в Донецьку, виступ Нічних Снайперів

image Click to view


Рижиківське, музика

Previous post Next post
Up