Дніпропетровськ: спогад студентських років(редаговано)

May 17, 2016 22:19

   ...І Дніпро тут несе свої води по-особливому-гордо,широко,поважно...
Сьогодні я хочу викласти декілька світлин з чудовим,не побоюсь сказати-європейським містом... Дніпропетровськ.
Почав я звісно ж з вокзалу-це перше що бачить приїжджий.Приміщення нічого таке,доглянуте,велике,правда чогось особливого всередині немає,ну та нічого це ж вокзал а не музей.При виході Вас одразу ж обліплюють з усіх сторін таксисти,пропонуючи свої послуги,а подалі снують туди-сюди купками цигани виглядаючи нову "жертву",так що,будьте обачними!Перебігаємо швиденько площу перед вокзалом,сідаємо в трамвай і їдемо...ух, пронесло,не обдурили,не обікрали,значить початок успішний!))

Залізничний вокзал


Історія міста Дніпропетровська пов’язана з історією краю, яка сягає в далеку давнину. У II тис. до н.е. на дніпровських землях існувала скіфська держава.
У 1660 р. у запорізьких архівах з’являються документи, які свідчать, що біля сучасного Дніпропетровська існує селище Новий Кодак, яке у 1750 р. вже називається містом. Але офіційна історія міста розпочалась у 1776 р., коли російська імператриця Катерина II вирішила збудувати південну столицю Російської імперії. Її проектували видатні архітектори - Клод Геруа, І.Старов. Будинки зводили за проектами В.Гесте і М.Козакова. Напр. XVIII ст. розвиток міста був стрімким, але після смерті імператриці Катерини II її син імператор Павло І зробив усе, щоб місто зазнало забуття, навіть його назва змінилась на Новоросійськ.
Дніпро вечірній


У 1802 р. онук імператриці Олександр І повертає місту його назву, але не статус нової південної столиці. І все ж у 1862 р. в Катеринославі вже налічується бл.50 промислових підприємств і більш ніж 22 тис.жителів. У 1870 р., за ініціативою О.Поля, на сході й заході міста розпочались розробки залізної руди та вугілля.
Мости через Дніпро.Вечірнє


Колишні назви Дніпропетровська: у 1776-1798рр. - Катеринослав, у 1798-1802рр. -Новоросійськ, у 1802-1918рр. - Катеринослав, у 1918-1919рр. -неофіційно Січеслав (Січослав) у 1919-1926рр. -Катеринослав.Місто перейменоване на Дніпропетровськ у 1926 р. на честь місцевого революціонера, «всеукраїнського старости» Г. Петровського та річки Дніпро.Вид на лівий берег міста


Фонтан на Дніпрі


Сучасний Дніпропетровськ - це багатофункціональний обласний і промисловий центр, важливий транспортний вузол міжобласного значення, центр міської агломерації. Він знаходиться у степовій зоні в середній течії Дніпра на північному боці великого Дніпровського закруту, там, де в нього впадає р. Самара.
Фонтанчики


Долина Дніпра в межах міста має трапецієвидний профіль із вираженою правобічною асиметрією, характерною для долин. Унаслідок цього правий борт долини Дніпра високий та крутий, а лівий - низький та пологий і з*єднує ці два береги такий собі немаленький міст.
Монумент Вічної Слави


Пам*ятник Ломоносову (1971р.)


Звичайно ж, яке повноцінне місто без музеїв? Один з найстаріших й найкрасивіших-Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д.І. Яворницького, був заснований губернатором А. Фабром у 1849 р. У музеї виставлені колекції від старовинних знарядь праці до сучасності. Унікальними експонатами є "половецькі баби" ХІ-ХІІІст.,які складали найважливіші елементи духовної культури художнього каменерізного мистецтва, похоронного обряду стародавніх тюрків.
Половецькі баби


Половецькі баби-2


Місто було спочатку задумане як третя столиця Російської імперії, після Москви і Санкт-Петербурга. Один з найбільших промислових центрів Радянської України, Дніпропетровськ був одним з ключових центрів ядерної, оборонної та космічної промисловості Радянського Союзу. Через свою військову промисловість, Дніпропетровськ був закритим до 1990-х рр.
Половецькі баби-3


Половецькі баби-4


Навпроти будівлі музею-головний корпус Національного гірничого університету,- найстарішого провідного навчального та наукового закладу у гірничій галузі України.
Національний гірничий університет / Катеринославське вище гірниче училище (1899р.)


А позаду будівлі музею,- колекція військової техніки.
Військова техніка


Військова техніка-2


Військова техніка-3


Саме місто,як вже згадувалось,поділяється на правий та лівий берег. Так от саме правий берег і являється як на мене "відпочинковим та розважальним"-маса клубів для активного відпочинку,а також парки,сквери та алейки для закоханих,романтиків та просто для відпочинку від навколишньої швидкоплинної буденності.
Центральний парк культури та відпочинку ім.Т.Г.Шевченка


Цікава білочка


"Магніт"-одне із відомих місць відпочинку (станом на 2007р.)


На острові також можна досить гарно відпочити-там знаходиться зоопарк,атракціони,досить красивий акваріум(не просто одна посудина,а приміщення з багатьма акваріумами),місцевий пляж...
Храм Св.Миколая на острові


Фото


Поетично місто називається «містом на трьох пагорбах», що є частиною Придніпровської височини.
1-ий пагорб є місцем закладення Катеринослава 1787р.Сьогодні він містить Нагірний («на горі») й «Лагерний» (Табірний) (сучасний проспект Гагаріна) райони міста.
2-ий пагорб відділений від першого Червоноповстанською балкою; на ньому розміщені колишній катеринославський район Нові плани й проспект Кірова;
3-ій пагорб відділений від 2-го Рибальською балкою; на ньому розташований район вул. Робочої (нижня частина - катеринославські робочі слобідки );
4-й пагорб, забудований уже на рубежі XIX-XX ст., відділений від 3-го Аптекарською балкою; на ньому розміщувався західний район Катеринослава-Чечелівка, зараз - район просп. С. Нігояна та просп. І. Мазепи."Острівний" Т.Г.Шевченко


Пляж


Одним з найстаріших парків у місті є парк Лазаря Глоби.Парк є колишнім займищем запорожця Лазаря Глоби, на околиці тодішньої Половиці. Він перебрався сюди після продажу Г. Потьомкину свого саду на горі, де зараз знаходиться Потьомкинський палац й парк Шевченка.
Міська влада згодом облаштувала його у «Міський сад». Тут був викопаний став й спущена вода з Озерки.За радянської влади парк носим ім'я В. Чкалова.
Ставок у парку

Літній театр


Дніпропетровці пам*ятають і шанують своє минуле,але напрямок розвитку взяли з орієнтацією на Європу,про що свідчать хоча б площа Європейська.
Площа Європейська


Або ж чи величезні новобудови,зовсім не "совєтского" типажу.
Житловий комплекс "Вежі"


В центрі Дніпропетровська ще збереглися окремі споруди дореволюційного періоду, втім їх нещадно зносять кожного року. Наразі вже не лишилося жодної вулиці в місті, яка б зберегла своє історичне обличчя.
ТРЦ "Материк"



Новобуд


Серед міст України Дніпропетровськ посідає 4 місце за чисельністю населення і являється одним із найбільших наукових центрів держави.
Фото


Взагалі,одразу помічаєш,що жителі дбають і люблять своє місто,а воно їм віддячує затишком і комфортом..
Р.S. Фотографії зроблені у 2007 р.,так що напевне дещо вже змінилось..,хоча не думаю що настільки,щоб змінилась атмосфера самого Дніпропетровська..

мандрівки, Дніпропетровськ, памятники, парк, музей

Previous post Next post
Up