Тільки у Львові...Ч.9

May 11, 2014 22:19

Прогулюючись вулицями цього чудового міста,а тим паче його історичними місцями,хочеться насолодитись атмосферою духу старовини і неповторності сповна.Оригінальний тут кожен будинок,кожен особняк,кожен парк...Ну,можливо трохи й перебільшую,але як можна не захоплюватись Львовом.
Сьогодні оглянемо декілька особняків,які зосереджені здебільшого на вул.Котляревського.


Фото


Будинок Наукового товариства ім. Т. Шевченка


Близько 1894 р. архітектори Ю. Захаревич, М. Ковальчук та І. Левинський спроектували, а фірма І. Левинського спорудила будинок № 21 для ректора Політехніки (1893 - 94 навч. рр.),  професора Пляцида Заслава Дзівінського. Після І Світової війни особняк належав купцю Шуліму Валлаху, а в 20 - 30 - их рр. - відомому піаністу Леопольду Мюнцеру.
Будинок НТШ на розі вул. Генерала Чупринки, 21 та Котляревського


Але найчастіше цей будинок пов'язують з його останнім мешканцем - колекціонером Миколою Островерховим, ексцентричним літератором, садівником-любителем, який висадив у садочку навколо будинку чудові квіти.Від 1990-их рр. особняк належить Науковому товариству ім. Т. Шевченка.
Особнячок на розі


Це чи не єдина вілла давньої Кастелівки, яка зберегла свій первісний вигляд.
Колишня вілла Дзевінського


Генерала Чупринки,17


Прямуємо вулицею Котляревського-тут є що розглянути.В очі кидається симпатичний будинок з флюгером,під номером "22".Бароковий купол з вежечкою,-ось основна домінанта даної споруди,зведеної у 1897-98рр(?),за проектом архітектора Боубліка.
Вілла "Під павою"


Наступним цікавим обєктом вулиці Котляревського є вілла під номером "29"-симпатична споруда з вежечкою,флюгером та деревяним балкончиком-верандою.Атмосферності додає черепиця на криші(хоч вже і не всюди,та все ж..).Будинок зведений у 1891-92рр. за проектом Юліана Захаревича та Івана Левинського. Власником будинку  з 1913 р. був архітектор Я. С. Зубжицький.
Вілла на вул.Котляревського,29


Будинок-загадка на вул.Романицького,24


Чому будинок на фото що вище я назвав "загадкою"?Не тому що він якийсь таємничий,містичний чи загадковий,просто інформації про нього я не знайшов,от і залишився він для мене "загадкою".А уваги заслужив,-цікавенька така споруда з а-ля оборонною шестигранною вежечкою та препаскудним (не в образу власникам сказано)балконом ,приліпленим до неї..
Фото


Досить неординарна будівля розмістилась на вул.Котляревського,27.Дім принадний не лише своєю екстравагантною архітектурою (вежі, цікаві балкони, схожий на такий собі ляльковий замок). Найбільше притягує історія - саме у цьому домі за польських часів розташовувалося консульство Радянського Союзу(з 1927 по 1939рр.).
Вілла художника-баталіста З. Розвадовського


Будинок будували для відомого художника Зигмунда Розвадовського. Він народився у Львові, малярства навчався в Кракові  та в Мюнхені. Брав участь у створенні панорами «Битва під Рацлавицями», що була відкрита у Львові в 1894 році. Звели дім швидко - з 1905 по 1906 р.,за проектом Е.Жиховича. Зрештою, його навіть не зводили, а перебудовували, до партеру добудували перший поверх, первісно, будинок з’явився тут ще у 1890-их.
Інформація з http://archive.wz.lviv.ua/articles/92225.
Вілла на Котляревського,27


Північну наріжну партію будинку , в якій, очевидно, містилася художня майстерня, підтримують залізобетонні пілони. Сходова клітка займає кутову західну частину корпусу. Стильова характеристика: сецесія. Зараз у будинку діє медичний заклад.
Фото


Під номером "16" знаходиться сецесійний будинок, зведений 1905 р. за проектом Якуба Рисяка. Тут проживав письменник і журналіст Станіслав Россовський.Зовнішній декор представлений стриманими рослинними орнаментами,які місцями вже й повідлущувались...
Котляревського,16


Бічний фасад вілли С.Россовського


Триповерховий будинок під номером "4" -у минулому вілла П.Світальського  збудований у 1890-1891-их рр. за проектом тих же Ю. Захаревича та І. Левинського.Із зовнішнього декору збереглися цегляні вставки та карнизи.
Вілла П.Світальського.Вул.Котляревського,4


Симпатична вілла по сусідству з віллою П.Світальського також декорована червоною цеглою,правда у цьому випадку "дісталось" здебільшого карнизам та торцям будівлі.
Вілла


Деревяні балкончики

архітектура, мандрівки, Львів

Previous post Next post
Up