Село Батятичі якось досить довго ховалось від моїх очей.Час було це виправити!Ні,не лише заради одного села я виїхав у цьому напрямку,-попереду було ще декілька пунктів,та сьогодні зупинимось саме на ньому.
Костел Св.Ядвіги (1903р.)
Батятичі вперше згадуються в 1405 р. Датою заснування села прийнято вважати 1508 р. Село було власністю польського короля, що здавав його в оренду місцевій шляхті. В середині XV ст. Батятичі і навколишні землі орендував Кам'янський староста Юрій Струмило.
Костел Св.Ядвіги (1903р.)
В 1772 р. Батятичі у складі Східної Галичини увійшли до складу Австро-Угорської імперії. 29 червня 1941 р., через тиждень після нападу на СРСР, Батятичі були окуповані німецькими підрозділами.
Перше що попадається на очі(з памяток),-костел Св.Ядвіги.
Костел.Тил
У 1903 р. у Бятятичах бкло споруджено неоготичний філіальний костел коштом родин Лончинських та Папарів. У жовтні 1905р. храм на часть Св. Ядвіги освятив о. Л. Пухальський.
У 1923-1924 рр. святиню було розширено,а 1936 р. збудували дерев'яну дзвіницю на два дзвони.
Костел Св.Ядвіги(1903р.)
Храм закрили у 1945р.,-його перетворили на зерносховище.Віддали костел громаді лише у 1995р.
Симпатична хатинка(кнайпа?) біля костелу
А ще у цьому селі народився український співак, народний артист України, один із засновників та соліст гурту «Соколи» Іван Мацялко.
Ворота закинутих ферм.Ніби до панського двору...
Наступна памятка Батятичів- деревяний храм Пр.Богородиці(1778р.).
Зруйнований будинок товариства "Просвіта"(?)
Храм Пр.Богородиці збудований у 1788 р. У 1767 р. церква отримала привілеї від дідича Костянтина Папари і, ймовірно, збудована його коштом.
Храм Пр.Богородиці (1788р.)
Будівля реставрувалась у 1900 р.Стінопис пензля Т. Копистинського. У 1955 р. святиню закрили,спочатку використовуючи її як колгоспний склад, а пізніше як сільський музей. Відкрита у 1989 р.
Храм на реставрації
Церква тризрубна триверха, увінчана трьома шоломовими банями з ліхтарями і маківками на світлових восьмериках.Зараз тут проходять реставраційні роботи.
Фото
У восьмерику нави з пн. сторони видно незвичайну випуклість півкруглої форми. Якщо перевести погляд трохи вище, на ліхтар, то побачите металеву огорожу навколо нього.Там напевне знаходиться оглядова площадка.Пояснення щодо випуклості-там напевне заховані сходи,які ведуть до оглядового майданчика.
Інтерєр
Інтерєр
Поряд з храмом стоїть деревяна дзвіниця.
Храм Пр.Богородиці(1788р.)
Прямуємо далі,на східну околицю села де,неподалік від головної дороги знаходиться наступна памятка архітектури-деревяна церква Св.Юрія(1759р.).
Храм Св.Юрія (1759р.)
Перша відома церква була збудована тут у 1721 р. У 1759 р. звели нову церкву коштом дідича Костянтина Папари на місці згорілої.
Найстаріший храм села Батятичі
Церква тризрубна, триверха розміром 22,1 м. х 10,9 м. В наві під хорами зберігся стінопис XVIIIст.
Фото
У 1900 р. гонтове покриття бань замінили бляшаним. В цьому ж році внутрішні розписи стін виконав артист-маляр Теофіль Копистинський.Реставрували будівлю у 1974р.На початку 1990-х рр. дахи покрили бляхою, стіни пофарбували.
Церква Св.Юрія (1759р.)
Оригінальна дзвінниця храму не збереглася.
Храм.Центральний вхід
Такими от принадами вас потішить село Батятичі.А ще,на підїзді до села(з боку Камянки-Бузької) при дорозі зберігся ДОТ та обеліск,хто цікавиться,-відвідайте.
Обрамлена деревами...
Фото.Церква Св.Юрія (1759р.)