Туреччина 2013:Частина 2-Каппадокія.День другий

Jul 30, 2013 20:04

Ніч пройшла..пролетіла просто таки за мить.Будильник на телефоні задзвонив таки не пару хвилин швидше ніж телефон в номері,-послуга "ранковий будильник" в готелі безкоштовна.


Чавушин.Новий район


Мечеть..


А потім був сніданок.Побачивши як за столом культурні польські "пані" та "пани" напихають в кульки та сумки різноманітні булочки,джем,масло(не розвісне!)),щоб потім не платити знову за обід,вирішили і собі "запастися").Раджу всім-ніхто на це не звертає уваги(якщо не напихати повні пакети "BOSS")),а користь з цього чималенька(і з метою економії і почуваєш себе безпечніше,коли "під боком" є провізія)).
Долина


Бажаючих зустріти схід сонця в польоті на повітряній кулі у нас в групі не було.Ні,вони напевне були,але так як в нас група "бідненька"-поляки та росіянита ми українці(це вам не європейці),то віддавати ммм...якщо не помиляюсь то 160 у.о./чол. за політ-не знайшлось..
В небі..


Позбирали речі,позбирали усіх,почекали гаідів нарешті всілись у автобус і вирушили.Перша зупинка- село Чавушин.
Скеля.Чавушин


Скельне місто Чавушин розташоване в селі Чавушин, в 2,5 км. від Гереме і входить в національний парк Гереме. Чавушин приголомшує залишками великого печерного міста  і поселення, а також безліччю споруд, що притиснулися до скель (Старий Чавушин).
Чавушин


Задня стіна, що залишилася від скельного міста після чергового обвалу, оголює багаторівневу житлову систему. Місцевість досить оригінальна внаслідок руйнування скель землетрусами і ерозією. У передній частині старих скель-блоків знаходяться порівняно нові кам'яні споруди. Серед них можна побачити руїни склепінчастих споруд і видовбаних в скелях споруд і приміщень для богослужіння.
В камені і з каменю..


Знизу-блоки,зверху-камінь(туф)


Цікавий скельний монастир, передня частина якого обвалилась і відкрила внутрішні багатоповерхові ходи.  Церква Св. Баптиста - одна з найбільш древніх церков Каппадокії, прихована серед цих скель. Видовбана в скелі церква являє собою велику базиліку.
Храм(?)


Вказівник: "Рожева/Розова Долина" (в правому кутку)


Скельне місто Чавушин (Старий Чавушин) було заселене до 1953 року турками, що жили тут після того, як звідси вигнали християн. Проте через ерозію і обвали (як варіант- після чергового обвалу,або ж інша версія - гора не витримала постійного спорудження на ній все нових і нових будинків) жити в печерах заборонили.
Будівля


Залишки мечеті


Вид на Старе місто та скелю-мис


В самому центрі Чавушина підіймається величезна чудернацька печера-мис з купою різноманітних дірок-отворів,залишків приміщень,зруйнованих та недобудованих...
Кульбаба.Турецька!


Підходи до мису виводять на різні рівні: з півночі стежка веде до нижньої наскрізної дірки в скелі і через неї на середній ярус (два-три поверхи печер вгору і стільки ж вниз).
Ластівки над скелями


З південного сходу, зсередини бічної долини, туристична доріжка веде на самий верх скелі - рівний "дах" з вежоподібним підвищенням і з великим скупченням могильних ямок, а також на нижчий за неї верхній печерний ярус.У нижній далекій частині цього ярусу знаходиться  велика печерна церква Іоана Хрестителя , хоча її портал добре видно знизу і з середнього рівня, звідти попасти до неї проблематично.
На все це(маю на увазі-"сирну" скелю,залишки церков та мечеті,камяні грибочки,які "ростуть" з іншого боку скелі,нам виділили аж цілих 50(чи навіть 45)хв!Прийшлось піднапрягтись!
"Несформовані" гриби


Панорама


Всі швиденько порозбігались у різні боки,немов миші по нірках,вивчаючи навколишній пейзаж.Ех,туди б на 3-4 дні з палаточкою..Шашличок при заході сонця,гаряча кава на вершині якоїсь скелі,тиха ніч в долині..Було б певне суперсько!
Фото


Долина


"Гриби"


Виділений час пройшов миттєво,потрібно було повертатись до автобуса,а як не хотілось..Був ранок,близько 8.30...День мав бути хорошим і цікавим.
Казковий пейзаж


Панорама


Попереду нас чекали Долина голубів та Долина Кохання,а нам все ніяк не хотілось прощатись з Чавушином...
Долина


Чавушин.Фото з скелі-миса


Взагалі-кожна долина,кожна скеля,кожен камінь різні,неповторні,оригінальні.От фоткаєш і фоткаєш ці каменюки,"гриби",печери,скелі,а поглянеш трохи не з того ракурсу-і знову новий вид!Цікаво..
Фото


Долина голубів розташована між селом Гереме і найвищою точкою Каппадокії - Ухчасаром. Протяжність долини близько 4км.
Фото


Історія цього незвичайного місця сягає своїм корінням кін. XIX - поч. XX ст. Причиною створення голубників був недостаток родючих грунтів, а від голубів отримували краще добриво для виноградників.
Долина голубів


Долина являє собою скупченням скель з великою кількістю  тунелів, віконцями-гніздами голубів, яких було там тисячі. На скелястих стінах можна побачити різні малюнки в червоно-синій гаммі, які наносилися за допомогою спеціального мінералу для заманювання птиць.
"Ось там!"


Під час нашого візиту голуби такаож були там,правда їх було далеко не тисячі-десяток-другий від сили..
Скеля-"голубятник"


Ще раз "грибочки" Чавушина


Чесно кажучи,думав що Долина голубів мене більше вразить,та після Невшехіра,Чавушина і Учхисара,а також "грибочків" які мені дууже сподобались,якось "не впечетлила"...Зажрався напевне!)
Поселення


Долина голубів


Наступною мала бути(та зрештою й була) Долина Кохання(або Долина фалосів),-вже сама назва заінтригувала).
Фото


Каппадокія


"От збоченці"-подумав я ,попавши в Долину Кохання,-це ж ті самі "грибочки",ну може іншого виду(на сморчки подібні),а їх вже так "опошлили"!
Долина Кохання


Долина Кохання в Каппадокії, безумовно, заслуговує на увагу. Досить один раз поглянути на ці скелі цікавої форми, і ви відразу ж зрозумієте чим вона унікальна).
"Цікава" долина


Панорама


Долина Кохання протягнулася на чотири кілометри з Гереме до Учхисара, так що це просто відмінний варіант для неспішної пішої прогулянки серед яблунь і виноградників.На жаль нам такого шансу не дали..Час,час підганяв.
Фото


Гігантські пам'ятники любові, створені самою природою розташовані в самому центрі сучасної Туреччини, на плато заввишки більше тисячі метрів.
Скеля


Незвичайні скельні утворення Каппадокії являються "перібаджаларами" - кам'яними стовпами з однією або декількома вершинамі-«шапками». Утворилися вони мільйони років назад в період активних вулканічних вивержень, коли тонни лави і попелу щільним шаром покривали тутешні місця. З часом м'які породи вимилися під впливом дощів і вітрів, під ними виявилися міцніші утворення, які і виступили на поверхню у вигляді перібаджалар.
Гриби чи фалоси


Щоб поглянути на гігантські кам'яні глиби фалічної форми, що стирчать із землі, в Каппадокію щорік приїжджає близько двох мільйонів туристів з різних країн світу. Ці незвичайні утворення мають висоту від двадцяти до тридцяти метрів.
А для мене-грибочки!)


Панорама


Згідно з місцевим повір'ям, діти, зачаті в Долині Кохання, обов'язково будуть красивими і здоровими.
Скелі


Невшехир(?)


А потім ми поїхали в підземне місто..Ну,місто-це голосно сказано,-містечко).
Кімната


Печерні поселення історичної області Каппадокія - це розташований на обширній території унікальний комплекс поселень, що створювався впродовж багатьох століть, починаючи з I тис. до н.е. Включає декілька підземних міст і безліч вирубаних в скелях печерних монастирів. Входить в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО  і є головною характерною межею історико-культурної подоби даної місцевості і привабливим туристичним об'єктом.
Сходи


Покинуті підземні міста Каппадокиі почали виявляти в XIX столітті: французький священик батько Жерфаніон наткнувся на невелику діру посеред гірської рівнини. Спустившись в неї, він попав у колосальне підземное місто, що сходить вниз на декілька поверхів, має вентиляційні шахти, колодязі, приміщення для зберігання зерна і вмісту домашніх тварин, преси для виготовлення вина і храми. Населення подібного міста виходило вгору лише щоб обробляти поля.
Печерне приміщення


Вузькі переходи, що ведуть до поверхні, в разі небезпеки перекривалися важкими кам'яними жорнами.
Фото


Вузькі переходи, що ведуть до поверхні, в разі небезпеки перекривалися важкими кам'яними жорнами.
Колодязь


Найбільш відомий з міст - місто Дерінкую(глибокий колодязь). Це місто  відкрите лише в 1986 році.  У місті до 20 поверхів. На нижніх поверхах до водоносного шару викопані колодязі.
Кімнати-переходи


Всі відходи своєї життєдіяльності жителі збирали в глеки і використовували як добрива на своїх полях.
Туалет.Так пише...


Після всього побаченого,купи емоцій та легкої втоми ми вирушили додому по готелях.
Коридор


Більшу частину дороги нас супроводжували шикарні пейзажі,які я намагався фоткати через заліплене розмазаними мухами і жучками лобове стікло.Іноді виходило навіть непогано).
Фото 1


Фото 2


Фото 3


Фото 4


Фото 5


Фото 6


Фото 7


Фото 8

Туреччина, скелі, гори, Каппадокія, мандрівки, природа

Previous post Next post
Up