О, село, село Чемеринці,
Ми про тебе казку складем,
Де б не носила життя наша доля,
Пам’ять про тебе ми збережем.
Дівчата і хлопці не сплять до півночі,
Їх жарти почуєш у кожнім кутку,
У домі народнім музика грає,
Закохано пари кружляють в танку.
Пісня "Наше село Чемеринці" , Федько М.М.
Костел Станіслава Коостки (1924р.;1929-1932рр.)
Залишки панських господарських споруд (?)
Село Чемеринці стоїть на річці Золота Липа.Перші відомості про поселення сягають 1389 р., коли магнат Потоцький передав село разом з Вишнівчиком і Смереківкою у власність Миколи з Гологорів. У XVII ст. Чемеринці належали львівським католицьким архієпископам, резиденція яких знаходилася в сусідньому Дунаєва. Згодом село знову перейшло у власність Потоцьких.
Старий цвинтар біля храму
Панорама з видом на церкву Св.Трійці
Тильна сторона майже відновленого костелу
Фундамент будівлі римо-католицького костелу був закладений в 1924 р. Протягом кількох років відбувався збір будівельного матеріалу,а в 1929 р. розпочалось будівництво храму. За три роки споруду було зведено. Освятили храм 13 листопада 1932 р. під титулом Станіслава Костка. В радянські часи костел закрили. У 1976 р. в будівлі поставили перегородки, у стінах прорубали вікна і перетворили храм на будинок колгоспної адміністрації та відділення пошти.
Перекрито,засклено.. Врятовано
Фото
Панорама із видом на р.Золота Липа
10 липня 2014 р. місцева релігійна громада звернулась до Перемишлянської держадміністрації з проханням про надання дозволу на розроблення детального плану території земельної ділянки для обслуговування костелу для передачі у постійне користування. 10 березня 2016 р. цей план було затверджено. У другій половині 2016 року оо.-салезіани з парафії cвв. Апп. Петра і Павла розпочали часткове упорядковання храму, а 23 квітня 2017 р. тут було відправлено першу Святу Месу. Нині костел ремонтується.
Поруч з костелом розташовується старий польський цвинтар.
Фото
Церква Прсв.Трійці (192...- 1929рр.)
На високому пагорбі в селі, поруч роздоріжжя, височить мурована церква Святої Трійці.
Стара церква в Чемеринцях була зруйнована під час Першої світової війни. В 1916 р. зусиллями української громади села церкву почали відновлювати, а службу проводили в дерев’яній каплиці спорудженій поруч. В 1929 р.відновлену церкву почали добудовувати. Для спорудження більшого храму було розширено пагорб. Архітектора запросили зі Львова.
Панорама з храмового пагорбу
Панорама з храмового пагорбу-2
Будівництво тривало два роки. Поруч з церквою споруджено арочну дзвіницю. Гроші на виготовлення великого дзвону, який зветься «Василій» пожертвували вихідці з Чемеринців, які проживали в Канаді. Дзвони були відлиті в Самборі в 1922 р. В 2001 р. храм ззовні та в середині було реставровано. Профіль споруди
Кладовище з хрестом-гігантом
Фото
Вечір на землю тихо спадає,
Місяць у сяйві тихо по небу пливе,
В садах зелених хати біліють,
Це Чемеринці, село моє.
Пісня "Наше село Чемеринці" , Федько М.М.