Хмельниччина на "ці" : Дзеленці й Божиківці

Jan 27, 2020 20:19



"У нас было 2 пакетика травы, 75 ампул мескалина, 5 пакетиков Диетиламидлизергиновой кислоты или ЛСД, солонка на половину наполненная кокаином и целое море разноцветных Амфетаминов, Барбитуратов и Транквилизаторов. Твоя очередь рулить..."
 Прирулили ми в один із пунктів призначення.Час на вихід. Дзеленці.  Місце для мандрівника (ого,як гучно звучить)- гурмана. Одному із нас "не зайшло",мені-сподобалось: тихо,сонячно,гарненька будівля колишнього палацику.
Одна із будівель навчального комплексу.Не плутати з палацовим)


Навчальні корпуси(?).Нові.Закинуті.


Про історію села та й самого палацу не віднайшов фактично нічого. Ще донедавна у будівлі хазяйнував навчальний заклад,та в час нашого приїзду (2019р.) він вже явно виселився.
Чи споруда належить Білинським та зведена протягом 1832-1833рр.,чи Залевським,та споруджена у 1914р.,-також під знаком "?"  Еклектика.
До автентичної(наскільки це можливо) будівлі палацу доліплено галерею технікуму,зашиту плиткою. Шедевр-с!
Профіль того,що ми шукали


Палац Білинських (1832-1833рр.?) / Залевських (1914р.?)


Божиківці - село,розташоване на кордоні Деражнянського та Віньковецького районів. Вперше Божиківці згадуються в дарчій грамоті 1431 р. У XVI ст. село належало П. Шафранцу, але пізніше воно було викуплене разом із іншими селами
Вітовтом. Після смерті Вітовта Божиківці перейшли до Петра Одровонжа, а згодом до його сина Андрія. Тож ми в селі Божиківці. Церква в с.Божиківці


"Мислитель"-вчителям


На території села розташована чудова садиба. Будівля була власністю дворянина Здислава  Колонна -Чесновського. Збудована вона напр. ХІХ -поч. ХХ ст. Він господарював одразу у трьох фільварках, а в Божиківцях розбудував садибу, що складалась з садибного будинку, флігелю для прислуги, пекарні, паркової території. Поміщик також мав млин, цегельний завод,кузню, спиртзавод, конюшню.
 З 1923 р. і до теперішнього часу в садибному будинку Чесновського знаходиться загальноосвітня школа. У флігелі розмістився дитячий садочок, у пекарні сільський клуб.
Палац Здислава Колонна-Чосновського (1901р.)


Палац-школа (добудова в наявності)


Колись у Божиківцях були крохмальний і цукровий заводи. Крохмальний розташувався у приміщенні панської гуральні (1909р.),а запрацював він у 1930р. Спершу в корпусах гуральні була кондитерська фабрика.
З 1847 р. у селі працювала цукровня.Будівля з тилу


Складова палацового комплексу.Пекарня(?)


Доречі,ще донедавна (2017р.) можна було собі придбати певний історичний об*єкт(отут) і через деякий проміжок часу зафіксувати своє ім*я в історії села, в якості одного із його відновлювачів та важливих постатей...І так далі..Хоча, я думаю, що торги були підлаштовані,та й для чого вам ті руїни бозна- де)?
Панорама

храми, Хмельниччина, Дзеленці, Божиківці, мандрівки, палац

Previous post Next post
Up