Неповторні Карпати.Ч.3: Гора Бребенескул - гора Говерла

Oct 07, 2018 00:31

Ех,як давно я вже про це писав. А було це ще раніше,-три роки пройшло. Три з "хвостиком". Час летить,час минає...Хоча,як хтось сказав-це не час,це ми минаємо.
Гори залишаються. Я думаю туди колись підніматимуться наші нащадки. Ще не все викуплять,ще не все засмітять,ще не всюди "облагородять"... Частина перша та друга. Продовжую: діло було того ж дня.


Позаду: озера Несамовите і Бребенескул та гора Гутин Томнатик,попереду-гори Бребенескул та Говерла. Ми вже на траверсі г. Бребенескул,на Говерлу потрібно буде повертатись (11км.),та ми ще не повертаємось,ми йдемо вперед!
Вказівник


Жовта квітка


Траверс г.Бребенескул


 Зараз 14.20,на вершину прогулянковим кроком чимчикувати орієнтовно 30-40хв. Не поспішаємо,оскільки тоді ще не було ідеї підніматись (вкотре) на Говерлу. Вона(ідея) прийшла спонтанно і неочікувано та,як не дивно ,була одобрена. Та про це згодом.
Фото


Погляд в сторону г. Петрос - г. Говерла - о. Бребенескул


Панорама



Бребенескул - одна з найвищих вершин хребта Чорногора. Ця гора розташована на межі Закарпатської та Івано-Франківської областей, між горами Менчул та Ребра. Її вершина сягає 2 032 м.(2038м.?). Поверхня гори куполоподібна. Вершина Бребенескул входить до п’ятірки гір « двохтисячників » у Чорногірському масиві. На схилах добре збереглися рельєфи ще з льодяникових часів. Для цієї гори характерні альпійські та субальпійські види рослинності, видно кам’яні розсипи. Поверхня гори полога, немов купол, тільки північно-східні схили скелясті й обривчаті. Гора Бребенескул - одна з небагатьох Карпатських гір, де завдяки помірно-континентального клімату весь рік може лежати сніг, незважаючи на пору року.На захід від вершини розташоване найвисокогірніше озеро України - Бребенескул, з якого витікає р. Бребенескул.Вдалині-обсерваторія на г. Піп Іван Чорногорський


На вершині г. Бребенескул (2038м.)


Мить релаксу (без пропаганди і реклами!:))


Якщо хтось думає що йти буде важко то я розчарую,- ні,йти не важко,-траверс,поступовий підйом, без надлишку каміння та жерепу. Єдине що може надокучати це-сонце(при безхмарній спекотній погоді),чи дощ та вітер (при негоді).
Панорама


Панорама-2 (вид на г. Гутин Томнатик)


Панорама-3


 Дорогою можна знайти(благо коли не ногою,а лише поглядом) залишки колючого дроту,- по лінії Чорногірського хребта, вздовж північно-східного схилу, була австро-угорська лінія оборони,так як у часи Першої світової війни сюди підбиралися російські війська.
Озеро Несамовите


Рододендрон карпатський (червона рута)


Квіточка


 17год. 15хв.-ми знову біля о.Несамовите. Звідси ми почали сьогоднішній маршрут(ночівля була на березі озера). І,так,- ми купались в озері та навмисне кидали у нього камінці,-ніякого дощу і близько в цей день на Чорногорі не було! (це щодо легенд:)
 Проходимо,милуючись востаннє чарівною водоймою. Попереду-гора Туркул. Піднятись не проблема але,не дійшовши до вершини якихось "Х" метрів-звертаємо ліворуч і продовжуємо маршрут протоптаною стежкою(не одним нам ліньки підійматись було) схилом гори. Ну,це ж не "двохтисячник",то пощо ж йому увагу приділяти:)? Всього якихось 1933м.
Остання ціль - г. Говерла


Пухнастий килим


Краєвид. 18 год. 15 хв.


Карпатських гір торкнулася душа,
    Яке це диво Божої природи:
         Смереки ніжно ріжуть небеса,
              Так величаво сонце з гір виходить.
                                          Краса Карпат, неписана краса. Л.КвітКам*яна стіна


Вказівник-"совісник"


Траверс на г. Говерла


 Описувати Говерлу я не буду,-можна поглянути звіт про мій перший підйом-там вражень і емоцій побільше,це ж була перша вершина! Цього разу я на неї просто вибіг. Решта компанії,наздогнавши через деякий час мене вже на вершині гори сказала,що в мене велике серце.Згодом уточнили-це тому,що після такого насиченого дня без проблем піднявся на останню ціль (Говерлу) і навіть задишки не було. А я був подумав що ця фраза прозвучала завдяки моїм чеснотам (жартую).
Витоптана стежка-доріжка


Гора Говерла (2061м.)


Дзвіночки


 Близько 20год.30хв. починаємо спускатися. Темрява нас наздогнала у лісі неподалік від бази "Заросляк". А ще там нас чекав автомобіль. Похід закінчився,попереду-ніч та близько 320 км. дороги додому.
На вершині. Орієнтовно 20 год.


Вказівник

гори, мандрівки, Карпати, природа

Previous post Next post
Up